Opublikowano w kategorii: Aktualności

Senator Jackowski uczestniczył w 23 Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

W dniach 12-13 lipca  na Jasnej Górze odbyła się XXIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Pątnicy, którzy przybyli na Jasną Górą w XXIII Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja, otrzymali błogosławieństwo papieskie.

 

jasna gora 2014 11

 

Przywitanie z przybyłym na uroczystość Prezesem Prawa I Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim

 

jasna gora 2014 12

Na chwilę przed uroczystym nabożeństwem wspólna fotografia z Madzią Buczek, prezesem Jarosławem Kaczyńskim, prof. Januszem Kaweckim i senatorem Stanisławem Kogutem

W pielgrzymce wraz z prezesem Prawa I Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim i parlamentarzystami KP PIS uczestniczył senator RP Jan Maria Jackowski z małżonką.
Oj. Rydzyk
Na rozpoczęcie  pielgrzymki w sobotnie popołudnie do tysięcy zgromadzonych u stóp Jasnogórskiego Sanktuarium

zwrócił się Ks. Bp Stanisław Napierała, który w głosie mocnego sprzeciwu opisał próby łamania sumień lekarzy stojących na straży obrony życia „Profesor Bogdan Chazan, dyrektor Szpitala Św. Rodziny w Warszawie, który kierując się prawem i obowiązkiem sumienia, odmówił zabicia oraz współdziałania w zabiciu dziecka nienarodzonego, żyjącego w łonie matki, urasta do rangi symbolu – symbolu zmagania się ciemności cywilizacji śmierci z kulturą życia”- mówił hierarcha, przypominając, że zmuszanie kogoś, zwłaszcza zaś lekarza, do łamania tego obowiązku, a w konsekwencji do zadawania gwałtu jego sumieniu i wykraczaniu przeciwko naturalnemu porządkowi, jest „działaniem w najwyższym stopniu nagannym i poważnym przestępstwem”. Niedzielną Eucharystię rozpoczęło powitanie przybyłych na uroczystości księży biskupów, prowincjała oo. redemptorystów o. Janusza Soka, o. Tadeusza Rydzyka – Dyrektora Radia Maryja, kapłanów siostry zakonne oraz pielgrzymów zebranych na Wałach Jasnogórskich przez ks. bp nominat o. Łukasza Buzuna OSPPE, przeora klasztoru na Jasnej Górze. Podczas Mszy św., która była centralnym punktem dwudniowej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę,

w swojej homilii, stojący na czele Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych polski arcybiskup ks. Zygmunt Zimowski przypomniał, że przyszły kształt naszego życia społecznego i państwowego zależy nie tyle od stanu finansowego obywateli, ale od stanu ich sumienia. Odnosząc się do nauczania Jana Pawła II wskazywał drogę ewangeliczną, która zawiera się w słowach wypowiadanych podczas Apelu Jasnogórskiego: “Jestem, pamiętam, czuwam”. Ks. abp Zygmunt Zimowski dodał, że jesteśmy powołani, aby być sługami Bożej prawdy, by czynić prawdę w miłości i tej prawdzie służyć – mówiąc: „Dlatego pamiętajcie: zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się w Polsce sytuacje i miejsca naznaczone koniecznością trudnej obrony Bożej prawdy, w Imię Chrystusa, któremu całkowicie zawierzyliśmy, musimy pozostać wierni! Moralna odnowa polskiego narodu nie dokona się bowiem przez małe i nikłe światełka doraźnych rozwiązań, ale jedynie w blasku potężnego Światła – Jezusa Chrystusa i Jego nieprzemijającej Ewangelii Prawdy. Mamy być współpracownikami tej prawdy na wzór Benedykta XVI, o co prosił nas w swojej encyklice „Caritas in veritate”.

Podczas Mszy Św. do pielgrzymów zwrócił się Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, dziękując  licznym środowiskom, dzięki którym rozgłośnia istnieje i może się rozwijać -„Dziękujemy wszystkim tym, którzy zorganizowali tę pielgrzymkę. Dziękuje naszym pasterzom, każdemu po kolei, ale pozwólcie, że powiem też o Kaliszu. Dziękujemy wszystkim kapłanom. Tu są kapłani z różnych stron Polaki i świata: z Afryki, z Ameryki Północnej, z Kazachstanu, z byłego Związku Radzieckiego, z różnych stron. Dziękujemy Wam. Dziękuje siostrom zakonnym. Kochane siostry, kochani bracia ze Służby Zdrowia. Bóg zapłać Wam za to, że mimo, że nie macie łatwo dbacie o człowieka”. W kontekście podziękowań kierowanych do lekarzy o. Tadeusz CSsR wskazał, że w dobie dzisiejszych czasów, oprócz obrony życia bardzo ważna jest walka z ideologią gender. „Przeżyliśmy nazizm, komunizm, marksizm, a teraz mamy genderyzm”. Na zakończenie Eucharystii pielgrzymi zawierzyli się Najświętszej Matce.

Następnie odbył się koncert Orkiestry Koncertowej „Victoria” Parafii Matki BoskiejZwycięskiej w Warszawie Rembertów.