Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Dożynki gminno–parafialne w Rostkowie już za nami

W minioną niedzielę, 03 września 2023 r., na terenie Parku Dydaktycznego im. św. Stanisława Kostki w Rostkowie odbyły się w dożynki gminno–parafialne. Uroczystość poprzedziła dziękczynna Msza Święta sprawowaną przez ks. kan. Adama Chmielewskiego – Proboszcza Parafii Rostkowo oraz barwny korowód uczestników dożynek prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą w Czernicach Borowych.

Wśród zaproszonych gości byli: Pan Jan Maria Jackowski – Senator, Pan Krzysztof Bieńkowski – Starosta Powiatu Przasnyskiego a także Pani Anna Cicholska – Poseł na Sejm RP oraz Pani Wiesława Krawczyk, która reprezentowała Marszałka Województwa Mazowieckiego.Reklama

Po przywitaniu zgromadzonych i przemówieniu, w którym Wójt podziękował delegacjom z wieńcami dożynkowymi i wszystkim rolnikom za całoroczny trud włożony w pracę nastąpiło dzielenie się chlebem upieczonym z tegorocznego ziarna.

Zaszczytną rolę Starostów tegorocznych dożynek pełnili Państwo Katarzyna i Zbigniew Achcińscy z Rostkowa.

W czasie gdy na scenie zaprezentowali się: Zespół Koła Emerytów i Rencistów z Czernic Borowych, Amelia Stolarczyk z Górek, Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Zespół „PRZASNYSCY ORELOWCY”, uczestnicy dożynek mogli degustować potrawy przygotowanej przez poszczególne sołectwa: Rostkowo, Górki, Obrębiec, Szczepanki i Turowo.

Po występach odbył się turniej sołectw, w którym wzięły udział następujące drużyny: Rostkowo, Górki, Grójec, Chrostowo Wielkie, Czernice Borowe i Obrębiec. Turniej wywołał wiele emocji i zgromadził liczną publiczność. Zwycięzcami turnieju zostali gospodarze tegorocznych dożynek – sołectwo Rostkowo, II miejsce zajęło sołectwo Grójec, III miejsce – sołectwo Obrębiec. Zwycięska drużyna wygrała bon o wartości 5000,00 zł, kolejna 3000,00 zł i 2000,00 zł. Pozostałe drużyny otrzymały nagrodę pocieszenia – bon o wartości 1000,00 zł.

Oprócz degustacji i występów artystycznych uczestnicy mieli możliwość obejrzeć wystawę maszyn oraz okazjonalne wystawki w namiotach promocyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ciechanowie, Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze”, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce, 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. Dla najmłodszych zapewniono bezpłatne dmuchańce.

Na zakończenie odbyła się zabawa ludowa.

Źródło: eprzasnysz.pl