Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Jest pierwszy: Jan Maria Jackowski, senator okręgu ciechanowsko – płockiego, w Ciechanowie rozpoczął kampanię wyborczą

Jest pierwszy: Jan Maria Jackowski, senator okręgu ciechanowsko - płockiego, w Ciechanowie rozpoczął kampanię wyborczą

Najpierw musi zebrać 1000 podpisów, aby móc utworzyć komitet wyborczy. Jan Maria Jackowski, obecny senator reprezentujący ziemię płocko – ciechanowską, kandyduje na kolejną kadencję.

Swoja kampanię wyborcza rozpoczął w Ciechanowie jako pierwszy. W czwartek (10 sierpnia) senator Jan Jackowski zbierał podpisy. Są potrzebne aby mógł założyć komitet wyborczy w tym przypadku potrzeba ich 1000. Ma utrudnione zadanie, bo nie startuje ani z partią, ani z jakimkolwiek innym komitetem. 

Jan Maria Jackowski, jest kandydatem niezrzeszonym i bezpartyjnym; jako taki pełni tez funkcję senatora. W ubiegłym roku został usunięty z klubu parlamentarnego PIS , bo nie zgadzał się z niedotrzymywaniem przez partię obietnic programowych i głośno o tym mówił. Teraz do wyborów idzie w pojedynkę. Gdy zbierze wymaganą ilość głosów poparcia i założy komitet wtedy rozpocznie zbieranie kolejnych podpisów.

Prawo wyborcze stanowi dalej:Rozdział  4

Zgłaszanie kandydatów na senatorów

Art. 256

§  1.  Zgłoszenie kandydata na senatora powinno być poparte podpisami co najmniej 2000 wyborców.§  2.  Wyborca może udzielić poparcia więcej niż jednemu kandydatowi na senatora.   §  5.  Poparcia dla zgłoszenia kandydata na senatora może udzielić wyłącznie wyborca stale zamieszkały w danym okręgu wyborczym.

Źródło: ciechanow.cozadzien.pl