Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

50 lat minęło… Szkoła Podstawowa nr 3 obchodziła jubileusz 50-lecia istnienia

Uroczystość 50-lecia powstania szkoły odbyła się w poniedziałek, 17 października. Było odsłonięcie pamiątkowej tablicy, wkopanie kapsuły czasu, a także wiele przemówień i życzeń.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu świętowała jubileusz 50-lecia powstania. Uroczystość, która odbyła się 17 października, rozpoczęła się od odsłonięcia tablicy pamiątkowej przed budynkiem szkoły. Chwilę później w ziemi zakopano specjalnie przygotowaną na ten moment kapsułę czasu.

Po porannych uroczystościach, w kościele pw. św. Wojciecha w Przasnyszu odbyła się uroczysta msza święta. Potem przyszedł czas na część oficjalną i wystąpienia.

Gości przywitał dyrektor Grzegorz Grabowski, który sam był uczniem szkoły, a potem również nauczycielem. Na uroczystość przybyli m.in. poseł Anna Cicholska, poseł Marcin Kierwiński, poseł Arkadiusz Iwaniak, senator Jan Maria Jackowski, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, mazowiecki wicekurator oświaty Dorota Skrzypek, dyrektor delegatury kuratorium w Ostrołęce Michał Giers, radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski i była radna Wiesława Krawczyk i wielu innych gości zarówno z jak i spoza powiatu, jak również przedstawicieli władz samorządowych czy dyrektorów służb i instytucji.

W części oficjalnej nie brakowało życzeń, gratulacji i przemówień. Przybyli goście mogli wysłuchać historii placówki, a także wspomnień nauczycieli, którzy ze szkołą związani byli od początków jej istnienia. Wspomnieniami dzieli się też uczniowie. Wręczono również tytuł Honorowego Przyjaciela Szkoły.

Uroczystość zakończyła część artystyczna.

Źródło: infoprzasnysz.com