Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Jan Maria Jackowski: grupa rozczarowanych wyborców PiS będzie coraz większa

– PiS to był bardzo dobry projekt polityczny z dobrym programem. Odejście od programu i błędy, które zostały poczynione, powodują, że powiększa się grupa osób, które czują się zawiedzione PiS – ocenił senator Jan Maria Jackowski w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. – Grupa rozczarowanych wyborców PiS będzie coraz większa – dodał.

Jan Maria Jackowski

Jan Maria Jackowski – Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Senator Jan Maria Jackowski został zapytany wywiadzie w „Rzeczpospolitej”, czy wciąż należy do klubu parlamentarnego PiS. Senator przyznał, że zgodnie z nieoficjalną informacją ma zostać wykluczony z PiS.

– Formalnie to się nie stało, ponieważ ja nie jestem członkiem partii, jestem członkiem klubu parlamentarnego PiS. Wykluczenie z klubu to nie jest jednoosobowa decyzja. To decyzja całego klubu, który musi się w tej sprawie fizycznie zebrać. Musi być 50 proc. frekwencji, żeby było ważne takie spotkanie – wyjaśnił.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Zaznaczył, że „to są wszyscy europosłowie, posłowie, senatorowie, grono prawie 300 osób”. – Musi być postawiony wniosek przewodniczącego klubu, który musi zostać przegłosowany bezwzględną większością głosów – dodał.

Dopytywany, czy rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim o wyrzuceniu z klubu, Jackowski zaprzeczył. – Nie, nikt się ze mną nie kontaktował z kierownictwa PiS. Nikt mnie nawet o niczym nie poinformował. O całej sprawie dowiedziałem się z mediów – powiedział

Pytany, czy chciałby pozostać w klubie PiS, odparł, że „to był bardzo dobry projekt polityczny, z bardzo dobrym programem i diagnozą sytuacji”. – Odejście od programu i błędy, które zostały poczynione, powodują, że powiększa się grupa osób, które czują się zawiedzione PiS. Ta grupa jest coraz większa – podkreślił. – Grupa wyborców rozczarowanych PiS będzie coraz większa – ocenił polityk w wywiadzie d;a „Rzeczpospolitej”.

Źródło: onet.pl