Członek senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu od 13.11.2015        wiceprzewodniczący komisji od 19.11.2015
Członek senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi od 13.11.2015 do 17.03.2016
Członek Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą  od 17.03.2016


Informacja
W dniach 31.07  -  21.08 Biuro Senatorskie Nieczynne
(przerwa urlopowa)


 

AKTUALNOŚCI

W Senacie RP- punkt porządku obrad: drugie czytanie projektu uchwały w sprawie upamiętnienia Ofiar „operacji polskiej” NKWD z 1937 r.

Dodano o godzinie 07:24, 19 Lipiec 2017

Senator Jan Maria Jackowski: Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Po podpisaniu pokoju ryskiego w 1921 r. w granicach Związku Sowieckiego według oficjalnych danych znalazło się ok. 1 miliona 200 tysięcy Polaków. Według niektórych było ich nawet trzykrotnie więcej. Najliczniejsza część tej Polonii wywodziła się z okresu przedrozbiorowego i ... CZYTAJ WIĘCEJ

W Senacie RP – punkt porządku obrad: drugie czytanie projektu uchwały w 25. rocznicę odwołania rządu Jana Olszewskiego

Dodano o godzinie 07:21, 19 Lipiec 2017

Senator Jan Maria Jackowski: Dziękuję, Pani Marszałek. Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Ja też chciałbym się przyłączyć do podziękowania, które złożył przed chwilą pan senator Gogacz, dla pana senatora Czerwińskiego za podjęcie tej inicjatywy, która może nie mieści się dokładnie w dniu 4 czerwca, a więc w dniu dwudziestej piątej rocznicy obalenia ... CZYTAJ WIĘCEJ