Członek senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu od 13.11.2015                                        wiceprzewodniczący komisji od 19.11.2015
         Członek senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi od 13.11.2015                                                                                      do 17.03.2016
         Członek Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą                                                                                  od 17.03.2016

AKTUALNOŚCI

Oświadczenie w sprawie pogarszającej się sytuacji rodzin wychowujących dzieci zgłoszone podczas posiedzenia Senatu RP 26.07.2012

Dodano o godzinie 01:59, 28 Lipiec 2012

Zwracam się do Prezesa Rady Ministrów o jak najszybsze przywrócenie polityki wsparcia rodzin z dziećmi minimum na poziomie jakim Pan zastał w 2007. Z raportów GUS-u, Centrum Adama Smitha oraz Centrum Analiz Ekonomicznych wynika, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujące dzieci zmniejszyło się diametralnie przez ostatnie 5 ... CZYTAJ WIĘCEJ

Oświadczenie w sprawie w sprawie S-7 w obrębie powiatu mławskiego zgłoszone podczas posiedzenia Senatu RP 26.07.2012

Dodano o godzinie 19:56, 27 Lipiec 2012

Podczas moich spotkań z samorządowcami  z gmin powiatu mławskiego jest zgłaszany problem jaki powstanie po oddaniu do użytku odcinku trasy S-7 w obrębie powiatu mławskiego. Kiedy projektowano nową trasę S-7, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, że stara „ siódemka”, która przebiega ... CZYTAJ WIĘCEJ

Oświadczenie w sprawie zagrożenia polskich instytucji społecznych na Wschodzie zgłoszone podczas posiedzenia Senatu RP 26.07.2012

Dodano o godzinie 01:48, 27 Lipiec 2012

W związku z katastrofalną sytuacją polskich instytucji za granicą zwracam się z prośbą o informację, jakie działania podjął Pan, aby nie zostały zlikwidowane polskie instytucje. Przeniesienie funduszu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą” z Senatu RP do MSZ doprowadziło do sytuację, że do dzisiaj żaden tytuł prasowy, ... CZYTAJ WIĘCEJ