Członek senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu od 13.11.2015                                        wiceprzewodniczący komisji od 19.11.2015
         Członek senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi od 13.11.2015                                                                                      do 17.03.2016
         Członek Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą                                                                                  od 17.03.2016

AKTUALNOŚCI

To już 21 lat Radia Maryja

Dodano o godzinie 14:14, 4 Grudzień 2012

1grudnia2012 minęła 21 rocznica powstania Radia Maryja. Rocznicowe uroczystości odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. Do grodu Kopernika przybyli licznie słuchacze z Polski i Zagranicy. Wśród zaproszonych gości  było wielu senatorów i posłów  polskiego Parlamentu. Obecny też był ... CZYTAJ WIĘCEJ

W Senacie RP – punkt porządku obrad: ustawa o nasiennictwie

Dodano o godzinie 16:35, 30 Listopad 2012

                 Senator Sprawozdawca Jan Maria Jackowski: Panie Marszałku! Wysoka Izbo! O ile mi wiadomo, w regulaminie nie ma niczego ani o limicie czasu dla przedstawiciela wniosku mniejszości, ani o określonych kanonach wypowiedzi. Senator będący sprawozdawcą może powiedzieć to, co uważa za ... CZYTAJ WIĘCEJ

W Senacie RP – punkt porządku obrad: ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej

Dodano o godzinie 16:30, 30 Listopad 2012

               Senator Jan Maria Jackowski: Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Wydaje się, że problemy polskiej oświaty zostały tutaj trochę źle zdiagnozowane. Wsłuchując się w debatę, można odnieść wrażenie, że problemem jest to, że nauczyciele za dużo zarabiają i w związku z tym trzeba zrobić wszystko ... CZYTAJ WIĘCEJ