Opublikowano w kategorii: Bez kategorii

Podziękowanie za pomoc w ratowaniu zabytków

                                                                                                            Pan

                                                                                                            Senator Rzeczpospolitej Polskiej

                                                                                                            Jan Maria Jackowski

 

                       SZANOWNY PANIE SENATORZE !

 

    Pragnę w imieniu całej naszej wspólnoty Parafialnej w Krasnem, złożyć serdeczne podziękowania, za zainteresowanie sprawami lokalnymi, problemami naszej wspólnoty , które wiązały się z ratowaniem jednego z najcenniejszych zabytków na Północnym Mazowszu, jakim jest nasz kościół. To niezwykle cenna budowla architektoniczna fundacji, zasłużonego dla Polski, rodu Krasińskich. Znajdują się tu niezwykle cenne freski, niespotykane gdzie indziej, wyposarzenie wnętrza kościoła, jakże cenne mauzoleum w kryptach, gdzie złożone są prochy zacnych postaci z przeszłości z rodu Krasińskich, z biskupem Adamem Krasińskim na czele.

Pragnę podziękować za pomoc w pozyskaniu środków na renowację tego cennego zabytku, by ratować go od zapomnienia i zniszczenia.

Myślę, że podejmowane inicjatywy są bliskie Pana sercu, wszak z wykształcenia jest Pan historykiem. Tym bardziej cenimy Pana wiedzę i troskę o tak ważkie sprawy, licząc na dalsze zainteresowanie Pana, jako Posła tego Mazowieckiego terenu.

 

 

                                                                                                           Z wyrazami szacunku

                                                                                                           Ks.dr Dariusz Rojek

                                                                                                         Proboszcz Parafii Krasne