Opublikowano w kategorii: Bez kategorii

Dobry Znak: Konstruktywne wotum nieufności

Rządy Platformy Obywatelskiej opierają się na tworzeniu monopolu władzy i strachu. Zdecydowana większość społeczeństwa źle je ocenia (według badań TNS aż 69 proc.!), ale w obliczu kryzysu mimo wszystko woli fatalne rady Donalda Tuska niż zmianę. Zapaść służby zdrowia, coraz wyższe bezrobocie, pogarszające się warunki życia, zwiększające się ubóstwo, brak perspektyw zwłaszcza dla młodego pokolenia, rosnące podatki i drożyzna, to tylko niektóre negatywne zjawiska z czasów rządów Platformy Obywatelskiej, które są przedstawiane przez propagandę rządową w ten sposób, iż skutecznie paraliżują społeczeństwo gdyż wdrukowywane jest przekonanie, że jakakolwiek zmiana może być tylko na gorsze.

     Generowana przez układ rządzący mowa nienawiści oraz polityka dzielenia i konfrontacji nakręca spirale niepewności i zagubienia. Prawo i Sprawiedliwość jest prezentowane opinii publicznej jako „wróg publiczny nr 1” i przyczyna wszelkiego zła.   Zwalczane są przejawy niezależnej myśli oraz media niewygodne dla rządzących (np. katolicka Telewizja Trwam) i w ten sposób społeczeństwo nie może uczestniczyć w autentycznej debacie publicznej tylko jest poddawane zmasowanej agitacji i demagogii. I choć ekipa Tuska traci społeczne poparcie, to jednak dzięki socjotechnicznym sztuczkom i huraganowej propagandzie nadal rządzi. 

      Jednak najsilniejsza partia opozycyjna nie składa broni. W najbliższym czasie Prawo i Sprawiedliwość złoży w Sejmie RP wniosek o konstruktywne wotum nieufności, a kandydatem na premiera będzie prof. Piotr Gliński. Przygotowany jest już odpowiedni dokument będący w gruncie rzeczy mocnym „aktem oskarżenia” dla obecnej nieudolnej i szkodliwej ekipy. Kandydat na premiera prof. Piotr Gliński ma przygotowane propozycje programowe, będące między innymi efektem całego szeregu konferencji programowych z udziałem znanych przedstawicieli rożnych środowisk naukowych i politycznych oraz programu PiS. 
    Głosowanie nad wnioskiem będzie testem na opozycyjność partii zasiadających w Sejmie. Czy naprawdę chcą odsunięcia PO od władzy i opowiedzą się zmianą, czy też w gruncie rzeczy będą nadal wspierały obecny obóz władzy. Rząd Glińskiego to oferta wykraczającą poza dotychczasowe podziały gdyż jest to kandydat pozapartyjny. Rząd fachowców popierany przez kilka partii na czas wyjścia z sytuacji kryzowej to normalna, demokratyczna praktyka w Europie.

                                                      Jan Maria Jackowski

 

 

 Źródło: Dobry Znak