Opublikowano w kategorii: Aktualności

Oświadczenie w sprawie budowy wiaduktów nad magistralą kolejową w Ciechanowie zgłoszone na posiedzeniu Senatu RP 18.10.2012

W rejonie Ciechanowa jest zaplanowana budowa wiaduktów nad modernizowaną magistralą kolejową E-65 Warszawa- Gdynia w Ciechanowie mieście w ciągu ulic Kasprzaka i Mleczarskiej.

Niestety, w ostatnim czasie spółka PKP PLK rozwiązała umowę z firmą Mostostal Białystok głównym wykonawcą w/w budów. W związku z tym zwracam się z uprzejmą prośba o informację, czy procedura wyłaniania nowego wykonawcy, a później oddania do użytku wiaduktów nie przeciągnie się poza rok 2015. Przekroczenie tej daty może spowodować duże reperkusje związane z rozliczeniem unijnej dotacji na tę inwestycję. Pragnę nadmienić , że władze miasta Ciechanowa w związku z zaistniała sytuacją będą zmuszone wystąpić do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych z wnioskiem o przesunięcie terminu zakończenia zaplanowanych prac przy budowie pętli miejskiej stanowiącej integralną całość z mającymi powstać wiaduktami nad magistralą kolejową E-65.

 

 

Jan Maria Jackowski

Senator RP

 

Źródło:Oświadczenia