Opublikowano w kategorii: Bez kategorii

Nasz Dziennik – Orzeł i reszka: Tusk Gold

Już aż 70 proc. respondentów TNS Polska źle ocenia pracę rządu Donalda Tuska. Zaledwie 22 proc. deklaruje „raczej dobrze”. Nikt nie ocenił rządu „zdecydowanie dobrze”. Jak podkreślono w komentarzu, w porównaniu z lipcem noty rządu pogorszyły się – nastąpił wzrost o 3 proc. – z 67 do 70 proc. – ocen negatywnych, przy jednoczesnym spadku ocen pozytywnych (z 26 do 22 proc.).

Wyniki sondażu nie dziwią, bo rządy Tuska stanowią ogromne zagrożenie dla Polski i coraz więcej rodaków zaczyna to dostrzegać, bo doświadcza ich skutków na własnej skórze.

Rośnie strefa biedy, rosną ceny podstawowych artykułów, rośnie bezrobocie, rośnie deficyt państwa, spadają dochody Polaków, spada eksport, spada PKB, dochody budżetu niewykonane, a rząd – by utrzymać się u władzy – zadłuża Polskę na kolejne pokolenia.

Polaków zmuszono do pracy aż do śmierci, ograniczane są wolności obywateli (np. ustawa o zgromadzeniach), obóz władzy niszczy wolność słowa i zagraża fundamentom demokracji, dyskryminując katolicką Telewizję Trwam oraz nakręcając antyklerykalne fobie.

Sprzedaż siedziby IPN to świadome działanie PO na rzecz sparaliżowania tej instytucji, co służy ochronie byłych agentów, którzy zakamuflowani w strukturach państwa nadal działają na jego szkodę.

Zamówienia publiczne to obszar patologii i korupcji, by „swoi” dobrze zarobili, autostrady niby są, ale ich jeszcze nie ma, bo z 1700 km zapowiedzianych dróg ekspresowych i autostrad ukończono zaledwie 600 km, i to nie w pełni.

Polska wymiera i rząd nic nie robi, by przeciwdziałać zimie demograficznej; służba zdrowia znajduje się w rozsypce, państwo nie jest w stanie realizować narodowych interesów Polaków i jest żałośnie niepoważne na arenie międzynarodowej.

Pozycja Polski w czasach Tuska jest taka jak pozycja polskiego sportu po olimpiadzie w Londynie – najgorsza od 1956 roku.

Od kilku tygodni trwa serial o aferze z pewnym parabankiem z Gdańska. Życie dopisuje puentę: to rząd Donalda Tuska jest jak Amber Gold – na zewnątrz ładne opakowanie, ale w środku złota nie ma.

Sprawa Amber Gold to nie sprawa parabanków, to sprawa parapaństwa, w którym jak się ukradnie 50 milionów, to włos z głowy nikomu nie spadnie, a w sprawach zwykłych obywateli władza jest potwornie opresyjna.

Tymczasem rządzący próbują wmówić Polakom, że jedynym winnym całej afery jest kurator sądowy, który popełnił błąd. To żenujące szukanie kozła ofiarnego: winne jest państwo, które pod rządami Donalda Tuska zagraża bezpieczeństwu własnych obywateli i tworzy z Polski republikę kolesi.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że w aferę zamieszany jest syn premiera. Nie tylko został zatrudniony „na boku” przez aferzystę z Amber Gold, nad którym – by mógł uprawiać swój proceder – wpływowe środowisko biznesowo-polityczne, powiązane ze służbami i obozem rządzącym, rozpostarło parasol ochronny, ale jeszcze jego zatrudnienie skutkowało – według niektórych – tym, że Michał Tusk zdradzał Marcinowi P. tajemnice handlowe swojego podstawowego pracodawcy, czyli Portu Lotniczego w Gdańsku.

Widzimy hipokryzję i obłudę szefa rządu, który na pokaz od innych wymaga przestrzegania standardów etycznych w życiu publicznym, ale jego najbliżsi są z nich zwolnieni. Nawet w niemieckiej prasie napisano, że Donald Tusk ma problem, bo nie może jak zderzaka wymienić własnego syna. Może zatem najlepiej wymienić premiera?

Źródło: Nasz Dziennik, Sobota-Niedziela, 25-26 sierpnia 2012, Nr 198 (4433)