Opublikowano w kategorii: Bez kategorii

Tygodnik Niedziela – Sól ziemi: Strach apostoła rozzuchwala zło

       Charakterystycznym zjawiskiem w czasach rządów PO jest to, że niektóre osoby związane z obozem władzy, które dawniej powoływały się na swój katolicyzm, obecnie firmują działania o charakterze antykatolickim. Donald Tusk przed wyborami 2005 wstąpił w sakramentalny związek małżeński, co w niektórych środowiskach katolickich uchodziło za koronny dowód na chrześcijański charakter PO. Dziś premier obiecuje feministkom ratyfikację konwencji międzynarodowej podważającej naturalny model rodziny i przymusowo promującej homoseksualizm. W Klubie Parlamentarnym PO są podejmowane prace nad legalizacją konkubinatów jednopłciowych i in vitro. Równolegle rząd Donalda Tuska wdraża działania zmierzające do rugowania religii ze szkół, ograniczenia liczby kapelanów w wojsku, kontroli przez państwo finansów Kościoła.

      Podczas lipcowego wyjazdowego posiedzenia Klubu Parlamentarnego PO Stefan Niesiołowski, przez lata znany jako obrońca wartości chrześcijańskich, opowiedział się za projektem in vitro, który prowadzi do niszczenia życia ludzkiego. Nawoływał też do zniesienia klauzuli sumienia i wprowadzenia dyscypliny w głosowaniu nad tym antyludzkim projektem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Natomiast konsekwentnym oraz odważnym obrońcą życia i godności ludzkiej okazał się poseł PO John Godson, Afro-Polak, Chrześcijanin Zielonoświątkowiec, który straszącemu karami za głosowanie przeciwko projektowi Kidawy-Błońskiej Donaldowi Tuskowi oświadczył, że nie będzie głosował za tym projektem i odejdzie z PO.

      Wyłoniona przez obór rządzący Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji niszczy pluralizm mediów i jawnie dyskryminuje katolicką Telewizję Trwam, co wywołuje jak najbardziej uzasadnione protesty na nienotowaną skalę. Te działania firmuje Jan Dworak, który w latach 80. był dziennikarzem „Przeglądu Katolickiego”. Telewizja Polska kierowana przez innego byłego katolickiego dziennikarza Juliusza Brauna, nie raczyła w głównych programach informacyjnych w dniach 2 i 3 czerwca ani słowem wspomnieć o VII Światowych Spotkaniach Rodzin w Mediolanie z udziałem Benedykta XVI, co nawet w czasach rządów SLD w tej instytucji było nie do pomyślenia. 10 lipca w firmowanej przez TVP „Panoramie” uczestnicy XX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, z którą duchowo łączył się w modlitwie na „Anioł Pański” Benedykt XVI, byli przedstawieni jako „sekta”, co najlepiej świadczy o skrajnej niekompetencji niektórych dziennikarzy telewizji publicznej i ukazuje na jakich zasadach jest tworzony przekaz medialny w czasach PO.

     1 sierpnia w Warszawie, a więc w dniu szczególnym, bo to wspomnienie wybuchu Powstania Warszawskiego, ma się odbyć koncert znanej antykatolickiej skandalistki zwanej „Madonną”, która już w 15 sierpnia 2009 roku, a wiec we Wniebowzięcie NMP i rocznicę cudu nad Wisłą również koncertowała w Warszawie pod bluźnierczym hasłem. Prezydentem stolicy jest wiceszefowa PO Hanna Gronkiewicz-Waltz, która na początku swej kariery powoływała się na swój katolicyzm.   

    Polska potrzebuje „ludzi sumienia”. Prymas Tysiąclecia powiadał, że „strach apostoła rozzuchwala zło”. Przychodzi czas próby oraz publicznego dawania świadectwa: „tak – tak, nie – nie”, a nie pokrętnej dialektyki: tak – ale….

Źródło: Tygodnik Niedziela nr 31 na 29 VII 2012 r.