Opublikowano w kategorii: Aktualności

Wystawa w Żurominie

W miniony Piątek tj. 27.04 2012 Senator RP Jan Maria Jackowski pełnił dyżur senatorski w biurze parlamentarnym PIS w Żurominie, również w tym samym dniu otworzył wystawę  niepublikowanych fotogramów z „ Katastrofy Smoleńskiej”, która została zorganizowana w Miejskim Domu Kultury w Żurominie przez Panią Annę Leśniewską Przewodniczącą Klubu Gazety Polskiej w Żurominie.

W inauguracji wystawy uczestniczył Starosta Żuromiński Pan Janusz Welenc.

Senator Jackowski w wystąpieniu otwierającym wystawę podkreślił, że tragedia która rozegrała się nad Smoleńskiem odcisnęła bardzo mocno swoje piętno na życie polityczne naszego kraju, podkreślił że tylko poznanie prawdy o tej tragedii może przywrócić zaufanie społeczeństwa do rządzących.W swoim wystąpieniu położył nacisk na to by Państwo Polskie godnie upamiętniło śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pozostałych uczestników tego tragicznego lotu.

Następnie Zabrał głos Starosta Żuromiński  Janusz Welenc, który podziękował Pani Annie Leśniewskiej za zorganizowanie wystawy. Starosta nawiązując do słów Senatora Jackowskiego podkreślił że wśród pasażerów samolotu który rozbił się nad Smoleńskiem miał wielu znajomych.

Dodał że takie wystawy są  potrzebne, by społeczeństwo mogło być jak najszerzej informowane o wydarzeniach które je żywo interesują.

Wystawa będzie czynna w godz. 11.00 – 18.00 do dnia 10.05.2012