Opublikowano w kategorii: Bez kategorii

Brak podstaw do kontroli

Życie Warszawy: 13 października 2004

Zarobił legalnie na pięć mieszkań

Jan Maria Jackowski (LPR), przewodniczący Rady Warszawy, triumfuje. Wojewoda mazowiecki zadecydował we wtorek, że nie wystąpi do Urzędu Kontroli Skarbowej o skontrolowanie jego oświadczenia majątkowego.

Wojewoda przeanalizował dane zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym złożonym przez Jackowskiego, a także w jego zeznaniu PIT i w niejawnym aneksie do oświadczenia, zawierającym m.in. dokładne dane umiejscowienia i zdeponowania majątku i nieruchomości. – Analiza dokumentów nie dała podstaw do stwierdzenia, że została tam poświadczona nieprawda lub że prawdę zatajono – poinformował Ryszard Grąbkowski, rzecznik prasowy wojewody. Dodał, że skoro wojewoda nie znalazł podstaw do wszczęcia kontroli, to oznacza, że dokumenty są w porządku.

– Byłem przekonany, że tak się stanie, ponieważ moje oświadczenie majątkowe odpowiada prawdzie. Całe zamieszanie wokół mojego stanu majątkowego było czysto politycznym atakiem bez żadnego merytorycznego uzasadnienia – powiedział nam Jan Maria Jackowski.

We wrześniu media zarzucały politykowi, że otrzymał on duże mieszkanie komunalne w Warszawie, mimo że od trzech lat ma w stolicy pięć innych własnościowych lokali, które kupił na wolnym rynku i które wynajmuje, a w oświadczeniu majątkowym nie ujawnia dochodów z tego wynajmu. – Teraz oczekuję z ich strony sprostowania i przeprosin – dodaje Jackowski.

Data: 13.10.2004