Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

II Grand Prix Ciechanowa im. Ireneusza Palińskiego

Już po raz drugi w Ciechanowie zostały rozegrane zawody w podnoszeniu ciężarów w ramach II Grand Prix im. Ireneusza Palińskiego. Zawody odbyły się w dwóch grupach zawodniczych kobiet i mężczyzn.

Rywalizacji przypatrywali się zaproszeni goście, wśród których obecny był senator RP Jan Maria Jackowski. Przybyli też byli trenerzy i zawodnicy tej dyscypliny sportu.

Publiczność i zaproszonych gości powitał prezes zarządu Ciechanowskiego Ludowego Klubu Sportowego” Mazovia” Krzysztof Talak.

Podczas rozpoczęcia zawodów głos zabrał senator Jackowski, który w swoim wystąpieniu podziękował zarządowi klubu i trenerom za wielkie zaangażowanie w rozwój tej dyscypliny sportu. Senator podkreślił, że w obecnych czasach, kiedy młodzież i dzieci bardzo zmniejszyły swoją aktywność sportową rola takich instytucji jak kluby sportowe ma pierwszorzędną rolę w przyciąganiu młodego pokolenia do uprawiania sportu. Na zakończenie sen. Jackowski życzył zawodnikom dobrych wyników w sportowej rywalizacji.

Zawodnicy z różnych krajów zaprezentowali wysoki poziom rywalizacji, bijąc rekordy w podnoszeniu ciężarów.

Miłym akcentem ze strony organizatorów zawodów było wręczenie plakietek symbolizujących Grand Prix Ciechanowa osobom wspierającym działalność klubu.