Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę. Marszałek Sejmu: politycy modlą się o pokój na Ukrainie

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała, że parlamentarzyści każdego roku pielgrzymują do Częstochowy, aby podziękować za łaski, prosić o opiekę i przeprosić za błędy. Wśród uczestników 34. Pielgrzymki Parlamentarzystów na Jasną Górę są między innymi premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Marszałek Sejmu na Jasnej Górze: pokazaliśmy światu, czym jest miłość bliźniego

Marszałek Sejmu na Jasnej Górze: pokazaliśmy światu, czym jest miłość bliźniegoFoto: Twitter.com/@KancelariaSejmu

Marszałek Elżbieta Witek podkreśliła, że w tym roku pielgrzymka ma szczególny wymiar, ponieważ politycy modlą się także o pokój na Ukrainie i w naszym kraju. Dodała, że w ubiegłym roku parlamentarzyści byli na pielgrzymce zanim rozpoczęła się wojna na Ukrainie.

– Myślę, że dzięki prośbom i przede wszystkim modlitwie za ojczyznę, które odbywają się tutaj na Jasnej Górze codziennie, pokazaliśmy całemu światu, czym jest prawdziwa miłość bliźniego, czym jest solidarność, czym jest pomoc drugiemu człowiekowi – naprawdę potrzebującemu. Zadziwiliśmy świat – podkreśliła marszałek Sejmu.

Po mszy, której przewodniczył arcybiskup Wacław Depo, marszałek Sejmu Elżbieta Witek odczytała akt zawierzenia Matce Bożej. Parlamentarzyści tradycyjnie przyjeżdżają do jasnogórskiego sanktuarium 2 lutego – w obchodzone w Kościele katolickim święto Ofiarowania Pańskiego.POSŁUCHAJ00:31Marszałek Elżbieta Witek podkreśliła, że w tym roku pielgrzymka ma szczególny wymiar, ponieważ politycy modlą się także o pokój na Ukrainie i w naszym kraju (IAR) 

„Coś nas łączy ponad podziałami”

– Posłowie przyjeżdżają tutaj razem jako wspólnota parlamentarna, aby się modlić i polecać kolejny rok Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej. W tym roku motywem przewodni jest polityka i porządek polityczny państwa oparty na wartościach – mówił krajowy duszpasterz parlamentarzystów ksiądz Piotr Burgoński.

– Pielgrzymka jest przede wszystkim modlitwą o dobre wypełnianie misji parlamentarnej – mówił z kolei senator Jan Maria Jackowski. Jak dodał „kadencje się zmieniają, osoby się zmieniają, a pielgrzymka cały czas jest i bardzo dobrze”.

– Ona ma wymiar taki wspólnotowy, że jednak, mimo wszystkich podziałów i trudnych sytuacji, które mamy w Parlamencie, coś nas łączy ponad tymi podziałami – podkreślił senator.

Źródło: polskieradio24.pl