Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

34. Pielgrzymka Parlamentarzystów do Częstochowy i Piotrkowa

34. Pielgrzymka Parlamentarzystów do Częstochowy i Piotrkowa.
34. Pielgrzymka Parlamentarzystów do Częstochowy i Piotrkowa. Dariusz Śmigielski

34. Pielgrzymka Parlamentarzystów do Częstochowy i Piotrkowa. W Piotrkowie posłowie odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, gdzie modlili się przed obrazem Matki Bożej Trybunalskiej, która jest patronką polskich parlamentarzystów.

34. Pielgrzymka Parlamentarzystów do Częstochowy i Piotrkowa

Parlamentarzyści tradycyjnie przybyli na Jasną Górę 2 lutego, w dniu święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Wracając z Częstochowy odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Trybunalskiej, która jest patronką polskich parlamentarzystów.
Do Piotrkowa 2 lutego 2023 przyjechała podczas pielgrzymki delegacja kilkunastu parlamentarzystów, m.in. senatorowie: Jan Maria JackowskiStefan Karczewski i Wiesław Dobkowski oraz posłowie Grzegorz Lorek i Robert Telus.

– To jest już moja 15. Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę, mówił poseł Robert Telus. Od pewnego czasu zajeżdżamy także do Piotrkowa do Matki Bożej Trybunalskiej patronki parlamentarzystów. Modliliśmy się o pokój na świecie i na Ukrainie, to teraz najważniejsza rzecz. Przed nami wybory i nie da się nie pamiętać w modlitwie tego, co przed nami. Modliliśmy się za siebie i za Polaków, żeby dobrze wybrali.

W piotrkowskim sanktuarium delegację parlamentarzystów przywitał poseł Grzegorz Lorek oraz superior Grzegorz Ginter, który opowiedział m.in. historię obrazu Matki Bożej Trybunalskiej patronki parlamentarzystów.

– W Piotrkowie jest nasza Mama Trybunalska, której zawierzamy troski parlamentu i modlimy się, żeby sprostać wyzwaniom naszych czasów, za nasze rodziny i za nas samych, mówił poseł Grzegorz Lorek. Życie jest złożone i trudne, wiara jest potrzebna człowiekowi szczególnie w obecnych czasach gdy mamy wojnę za wschodnią granicą.

Źródło: piotrkowtrybunalski nasze miasrto.pl