Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

31. Rocznica Powstania Radia Maryja

W sobotę 3 grudnia w Toruniu odbyły się uroczystości rocznicowe powstania Katolickiej Rozgłośni – Radia Maryja.

Halę Sportowo-Widowiskową „Arena w Toruniu wypełnili słuchacze Radia Maryja i zaproszeni goście. Obecni byli przedstawiciele rządu z wicepremierem Mariuszem Błaszczakiem i Jackiem Sasinem. Przybyło szerokie grono parlamentarzystów, wśród których obecny był senator RP Jan Maria Jackowski.

Głównym punktem rocznicowych obchodów była sprawowana w koncelebrze uroczysta Eucharystia.

Homilię wygłosił abp Tadeusz Wojda.

Potrzebujemy Maryi, aby z Nią przemierzać drogi dzisiejszego świata i z Jej pomocą uczyć się rozpoznawać znaki Boże, które prowadzą do prawdziwej świętości. Potrzebujemy Maryi, aby uczyć się, zawierzać i budować nowe relacje międzyludzkie. Maryja pomaga wejść w osobistą, głęboką i pełną miłości relację z Bogiem, aby to, co się w Niej dokonało, mogło również dokonać się w nas – mówił w swojej homilii podczas 31. rocznicy powstania Radia Maryja, ks. abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Już tradycyjnie wierni złożyli dary.

Podczas Mszy Św. głos zabrał o. Dariusz Paszyński CSsR, przewodniczący Sekretariatu Misji Zagranicznych Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Duchowny zaczął od podziękowania wszystkim, którzy zgromadzili się na uroczystościach.

– Dziękuję, iż jesteście. Dziękuję Wam bardzo, że trwacie – mówił redemptorysta, zwracają się do słuchaczy katolickiej rozgłośni. O. Dariusz Paszyński CSsR zaznaczył, że „zbierając się na urodzinach, zawsze patrzymy w przeszłość i uświadamiamy sobie wielkie dzieła, które Bóg dokonuje poprzez nas i naszą historię”.

Na zakończenie uroczystego nabożeństwa głos zabrał O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Potrafimy wybaczyć, bo jesteśmy katolikami, ale bronić się trzeba. Biada, gdybyśmy się nie bronili, jeżeli będzie nieprawość i zło. Trzeba się modlić, ale i działać – mówił podczas obchodów 31. rocznicy powstania Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja, odnosząc się do sytuacji związanej z wojną na Ukrainie.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR zaczął od złożenia podziękowań wszystkim, którzy pomagają walczącej Ukrainie.

– Bóg zapłać wszystkim: Kościołowi polskiemu, katolikom polskim, chrześcijanom, wszystkim wierzącym, a nawet niewierzącym. A tym, którzy sprzeciwiają się, życzymy, żeby przejrzeli i zrozumieli, bo tu chodzi o bezpieczeństwo wszystkich. Chcemy budować bezpieczeństwo i pokój ze wszystkimi – wskazał dyrektor Radia Maryja