Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Inauguracja w Państwowej Uczelni Zawodowej

fot. Roman Nadaj

Blisko 600 nowych studentów rozpoczęło naukę w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Ich przedstawiciele wzięli udział w immatrykulacji podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego, która odbyła się 11 października w auli uczelni przy ul Wojska Polskiego w Ciechanowie.„Gaudeamus igitur” zabrzmiało po raz dwudziesty drugi. Korespondowało z nim pełne optymizmu wystąpienie, jakie wygłosił rektor dr inż. Grzegorz Koc.


– Śpiewajmy niezmiennie „Radujmy się” – zaznaczył już na wstępie rektor. W swoim wystąpieniu podał powody do radości, a do nich należą: liczba nowych studentów, uruchomienie wszystkich istniejących kierunków studiów, nowe inwestycje i projekty. Na koniec życzył: – Życiodajnej radości na każdy dzień tego roku akademickiego.

nj5a2237-copy


Głos zabrali: poseł Anna Cicholska,wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Rafał Romanowski, senator Jan Maria Jackowski, Rafał Woźnowski, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – dyrektor Delegatury w Ciechanowie, który przeczytał list od marszałka Adama Struzika, Mirosław Koźlakiewicz, były poseł, przewodniczący Rady Uczelni, starosta Joanna Potocka-Rak, przewodnicząca Uczelnianego Samorządu Studentów Paulina Zbirowska.

nj5a2224-copy
nj5a2267-copy
nj5a2349-copy


Inauguracja stała się też okazją do wręczenia nagród studentom osiągającym najlepsze wyniki w nauce, a ufundowali je m.in. samorządowcy jak burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski, starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak.

nj5a2426-copy
nj5a2444-copy
nj5a2502-copy
nj5a2519-copy


Ważnym punktem programu była immatrykulacja; rotę ślubowania studenci I roku powtarzali za prorektorem prof. dr hab. Leszkiem Zygnerem.

nj5a2387-copy
nj5a2263-copy
nj5a2538-copy

Wykład inauguracyjny, w którym nie brakowało akcentów humorystycznych, na temat „Kawa, herbata, czekolada, alkohol … jak medycyna zmienia zdanie na temat używek” wygłosił prof. dr hab. n. med. Krzysztof Filipiak, rektor Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

nj5a2544-copy


Nowy rok 2022/2023 uznano za otwarty.

Źródło: ciechpress.pl