Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

10-lecie Akademickiego Centrum Kształcenia

23 września na terenie Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Mławie odbyły się uroczyste obchody powołania Akademickiego Centrum Kształcenia przy uczelni.

W jubileuszu 10-lecia ACK uczestniczył senator RP Jan Maria Jackowski wraz z poseł Anną Cicholską, przedstawicielami samorządu, służb mundurowych i liczną grupą uczniów klas mundurowych.

Zebranych powitała dyrektor Akademickiego Centrum Kształcenia Iwona Godlewska. Pani dyrektor przedstawiła historię rozwoju ACK. W swoim wystąpieniu dyrektor podkreśliła rolę byłego rektora uczelni Andrzeja Kolasy, który zainspirował ideę powstania ACK.

Do władz uczelni, kadry szkoły i uczniów zwrócił się w swoim wystąpieniu senator Jackowski. Senator wskazał na rolę Państwowej Uczelni Zawodowej, podkreślając duże oddziaływanie uczelni na Północne Mazowsze. Odnosząc się do jubileuszu ACK sen. Jackowski wskazał na pełen zakres kształcenia, od przedszkola do liceum, jakie oferuje placówka. Na zakończenie senator złożył serdeczne gratulacje kadrze ACK zaś uczniom osiągnięć w procesie kształcenia.