Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Nie tylko prezydent. Ci politycy byli na pielgrzymce Radia Maryja

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz członków rządu w niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie odbyły się główne uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Na miejscu pojawili się m.in. Zbigniew Ziobro, Przemysław Czarnek czy Beata Kempa.

31. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze

Pielgrzymka Radia Maryja to jedno z największych dorocznych zgromadzeń w tym sanktuarium, jego biuro prasowe podało, że w tym roku przybyło ponad 50 tys. wiernych.

Dwudniowemu, rozpoczętemu w sobotę spotkaniu towarzyszyło hasło „Z Maryją posłani w pokoju”. Kwestii pokoju poświęcił swoją homilię metropolita przemyski abp Adam Szal. Do wiernych apelował również założyciel rozgłośni ojciec Tadeusz Rydzyk. – Dzisiaj tu jest Polska, jesteśmy w sercu Polski i w sercu matki – powiedział. Nawiązując do historii miejsca, zaapelował też do wiernych. – Zdajemy sobie sprawę, jaki jest potop teraz. Idźmy i głośmy!

Niedzielną mszę poprzedziło wystąpienie prezydenta RP Andrzeja Dudy, który powiedział, że państwo jest silne swoimi obywatelami, a podstawową, najważniejszą komórką ich współistnienia i życia jest rodzina. Podziękował Radiu Maryja i zgromadzonej wokół niego społeczności za obronę rodziny.

W Częstochowie pojawiło się wielu polityków obozu rządzącego. Wśród nich byli m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, eurodeputowana Beata Kempa, były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski czy były poseł PiS-u Jan Maria Jackowski.

Prezydent Andrzej Duda podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
1/10 Prezydent Andrzej Duda podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
Prezydent Andrzej Duda podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
2/10 Prezydent Andrzej Duda podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
Zbigniew Ziobro podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
3/10 Zbigniew Ziobro podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
Przemysław Czarnek z żoną podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
4/10 Przemysław Czarnek z żoną podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
Przemysław Czarnek z żoną podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
5/10 Przemysław Czarnek z żoną podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
Beata Kempa podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
6/10 Beata Kempa podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
Prezydent Andrzej Duda i Jan Krzysztof Ardanowski podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze
7/10 Prezydent Andrzej Duda i Jan Krzysztof Ardanowski podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze
Jan Maria Jackowski z żoną podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
8/10 Jan Maria Jackowski z żoną podczas głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (3P), sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak (2L), wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk (4P) i wiceminister aktywów państwowych Jan Kanthak (3L) podczas mszy świętej w ramach głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze
9/10 Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (3P), sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak (2L), wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk (4P) i wiceminister aktywów państwowych Jan Kanthak (3L) podczas mszy świętej w ramach głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze
Prezydent i politycy obozu rządzącego na uroczystościach
10/10 Prezydent i politycy obozu rządzącego na uroczystościach

Źródło: wiadomosci.onet.pl