Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Uczniowie z przasnyskiej „Trójki” debatowali z politykami

Politycy różnego szczebla i różnych opcji politycznych w piątek, 10 czerwca odpowiadali na pytania młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu.

Po raz szesnasty w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu odbyła się debata uczniów z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, samorządowcami oraz przedstawicielami innych organizacji, które mają istotny wpływ na podejmowane na szczeblu krajowym decyzje. Honorowym patronatem debatę objął, Łukasz Chrostowski, burmistrz miasta Przasnysz.

Tematem tegorocznego spotkania to: ,,Polska, a zagrożenia współczesnego świata”. Udział w debacie wziął Arkadiusz Iwaniak poseł na Sejm RP z Lewicy, Jan Maria Jackowski bezpartyjny Senator RP, Konrad Wojnarowski Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego z ramienia PSL, Jacek Kozłowski Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Polska 2050, Kacper Pietrusiński Radny Miasta Stołecznego Warszawy z PO oraz Krzysztof Bieńkowski Starosta Powiatu Przasnyskiego z PiS.

– Debata jest dowodem na to, że jako szkoła aktywnie biorąca udział w życiu społecznym i obywatelskim jesteśmy gotowi do włączania się do dialogu umacniającego naszą Polską tożsamość, ale też dostrzegającego potrzeby i problemy tkwiące w kulturowej różnorodności współczesnego świata – informuje szkoła.

Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy VIII Lena Guzowicz i Michał Wiktorowicz.

Źródło: infoprzasnyrz.com