Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Senator interweniuje ws. wycinki drzew w ciechanowskich lasach

h

Ekologia/Środowisko, Senator interweniuje wycinki drzew ciechanowskich lasach - zdjęcie, fotografia

Portal ciechanowinaczej.pl24/05/2022 12:03

Kamil Żerdziewski

Po lokalnych samorządowcach, kwestią wycinek drzewostanu w lasach na terenie Ciechanowa zajął się senator Jan Maria Jackowski. Skierował w tej sprawie interpelację do p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

To pokłosie prowadzonej w ostatnim czasie wycinki na terenie Lasu Krubińskiego, a wcześniej także Lasu Śmiecińskiego. Senator zaznaczył, że o pomoc zwrócili się do niego przedstawiciele miejskiego samorządu, zaniepokojeni działalnością służb leśnych.

– Wspomniane 2 kompleksy leśne oczywiście podlegają obowiązującemu planowi urządzenia lasu. Niemniej jednak, co jest bardzo ważne, są zlokalizowane wewnątrz przestrzeni miejskiej prawie 50-tysięcznego Ciechanowa. Las Śmieciński jest otoczony osiedlami domów, których mieszkańcy traktują tę enklawę zieleni jako swoisty park pozwalający na codzienny całoroczny wypoczynek i miejsce wytchnienia na łonie przyrody. Las Krubiński to też specyficzna ostoja leśnego drzewostanu w mieście. Jest zlokalizowany wokół najbardziej popularnego naturalnego kąpieliska, które w sezonie, choć nie tylko, jest odwiedzane każdego dnia przez setki ciechanowian korzystających z uroków wody i lasu – podkreślił senator.

– Biorąc pod uwagę apel samorządowców i znając od lat opisane miejsca, zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie wprowadzenia zmian w miejscowym planie urządzenia lasu uwzględniających pozostawienie dotychczasowego zalesienia opisanych kompleksów bez zaplanowanych wycinek – zaapelował Jan Maria Jackowski do dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Na złożone w tej sprawie oświadczenie nie otrzymał jeszcze odpowiedzi. Do sprawy będziemy powracać.

Źródło: ciechanowinaczej.pl