Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Niepodległość nie jest dana raz na zawsze

Niepodległość nie jest dana raz na zawsze i na wieczną rzeczy pamiątkę – do takiej refleksji nawoływał pod mławskim Dębem Niepodległości  senator Jan Maria Jackowski, odwołując się do historii zarówno tej ponad dwustuletniej jak też i współczesnej podczas miejskich uroczystości  Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Miejskie uroczystości  Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny w kościele parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Mszy przewodniczył i kazanie wygłosił biskup senior diecezji toruńskiej Andrzej Suski. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przemaszerowali za  Mławską Orkiestrą Dętą do miejskiego parku, gdzie pod Dębem Niepodległości odbyła się druga, oficjalna część uroczystości. Głos zabrali poseł Anna Cicholska, senator Jan Maria Jackowski, starosta Jerzy Rakowski i burmistrz Sławomir Kowalewski.

Tradycyjnie już wiązanki kwiatów pod Dębem Niepodległości złożyły przybyłe delegacje, a uroczystość zakończył krótki koncert w wykonaniu Mławskiej Orkiestry Dętej.

Źródło: codziennikmlawski.pl