Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Jan Maria Jackowski wyrzucony z klubu. „PiS musi naprawić błędy”

Senator Jan Maria Jackowski we wtorek wieczorem został wyrzucony z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Informację tę przekazała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Powodem usunięcia z klubu miało być naruszenie regulaminu.

Jan Maria Jackowski

3

Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Jan Maria Jackowski został wykluczony z klubu Prawa i Sprawiedliwości na wniosek szefa klubu Ryszarda Terleckiego. Za usunięciem opowiedziało się 152 ze 167 obecnych parlamentarzystów. 

Zobacz wideoCzy prace nad ustawą dotyczącą Izby Dyscyplinarnej to test dla Zjednoczonej Prawicy? Senator Jackowski odpowiada

Jan Maria Jackowski wykluczony z klubu PiS. Powodem „naruszenie regulaminu” 

„Trwa posiedzenie KP PiS, na którym mam być wykluczony. Ryszard Terlecki odmówił mi możliwości zabrania głosu. Jak widać zasada Audiatur et atleta para /należy wysłuchać drugiej strony/ w PiS nie jest stosowana” – pisał jeszcze podczas posiedzenia PiS Jan Maria Jackowski na Twitterze. 

Przypomnijmy, z usunięciem senatora z klubu zagłosowało 152 osoby. – Powodem było naruszenie regulaminu i statutu – przekazała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska cytowana przez polsatnews.pl

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ambasada Rosji w Kijowie

Rosja ewakuuje swoich dyplomatów z Ukrainy. „By chronić ich życie”

Jak wyjaśniał Jackowski w rozmowie z dziennikarzami, usunięcie wiązało się z jego wypowiedziami medialnymi, które były niezgodne z linią partii. – Chcę zwrócić uwagę, że nigdy nie byłem członkiem partii, w związku z tym zarzut wypowiedzi niezgodnych z linią polityczną jest o tyle nieadekwatny, że nie obowiązują mnie przekazy partyjne dnia – tłumaczył. Polityk przekazał, że będzie pracował tak, jak do tej pory. Będzie teraz senatorem niezależnym. Zapowiedział też, że ma zamiar kandydować w kolejnych wyborach

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Jan Maria Jackowski wydał oświadczenie

Jan Maria Jackowski po tym, jak został we wtorek usunięty z klubu PiS, opublikował w mediach społecznościowych obszerne oświadczenie. Napisał w nim m.in., że klub „musi naprawić błędy i zmienić kurs w przeciwnym wypadku w wyniku rozczarowania rosnącej części elektoratu po następnych wyborach będzie odsunięte od władzy z wszelkimi tego konsekwencjami, które nie trudno sobie wyobrazić”. 

Informacje o zamiarze usunięcia Jackowskiego pojawiały się już na początku lutego. „Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym PiS ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu Prawa i Sprawiedliwości, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym” – komentował wówczas. 

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl