Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Senator Jan Maria Jackowski: PiS miał bardzo dobry program. Coraz więcej rozczarowanych

(Fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)

– Prawo i Sprawiedliwość to był bardzo dobry projekt polityczny z dobrym programem. Odejście od programu i błędy, które zostały poczynione, powodują, że powiększa się grupa osób, które czują się zawiedzione PiS – stwierdził senator Jan Maria Jackowski.

Parlamentarzysta udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”. Był pytany między innymi o to, czy wciąż należy do klubu parlamentarnego PiS. Przyznał, że zgodnie z nieoficjalną informacją ma zostać wykluczony z PiS.

– Formalnie to się nie stało, ponieważ ja nie jestem członkiem partii, jestem członkiem klubu parlamentarnego PiS. Wykluczenie z klubu to nie jest jednoosobowa decyzja. To decyzja całego klubu, który musi się w tej sprawie fizycznie zebrać. Musi być 50 procent frekwencji, żeby było ważne takie spotkanie – wyjaśnił. Zaznaczył, że „to są wszyscy europosłowie, posłowie, senatorowie, grono prawie 300 osób.” – Musi być postawiony wniosek przewodniczącego klubu, który musi zostać przegłosowany bezwzględną większością głosów – dodał.

Wesprzyj nas już teraz!

Dopytywany, czy rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim o wyrzuceniu z klubu, Jackowski zaprzeczył. – Nie, nikt się ze mną nie kontaktował z kierownictwa PiS. Nikt mnie nawet o niczym nie poinformował. O całej sprawie dowiedziałem się z mediów – powiedział.

Pytany, czy chciałby pozostać w klubie PiS, odparł: – To był bardzo dobry projekt polityczny, z bardzo dobrym programem i diagnozą sytuacji. – Odejście od programu i błędy, które zostały poczynione, powodują, że powiększa się grupa osób, które czują się zawiedzione PiS. Ta grupa jest coraz większa – podkreślił. – Grupa wyborców rozczarowanych PiS będzie coraz większa – podkreślił.

Źródło: pch24.pl