Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Klub PiS straci parlamentarzystę?! Spytali go o Kaczyńskiego

o

2022-02-15 7:35

Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESSRewolucja w rządzie! Kaczyński przemebluje gabinet Morawieckiego

Ciąg dalszy kłopotów w PiS. Wiele wskazuje na to, że klub parlamentarny tej formacji straci kolejną osobę. Senator Jan Maria Jackowski (64 l.) odniósł się do kwestii wykluczenia go z klubu. Był pytany o to, czy rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim. Jan Maria Jackowski stwierdził też, że PiS był bardzo dobrym projektem politycznym z dobrym programem. – Odejście od programu i błędy, które zostały poczynione, powodują, że powiększa się grupa osób, które czują się zawiedzione PiS – ocenił w „Rz” senator.

Senator Jan Maria Jackowski został zapytany we wtorkowym wywiadzie w „Rzeczpospolitej”, czy wciąż należy do klubu parlamentarnego PiS. Senator przyznał, że zgodnie z nieoficjalną informacją ma zostać wykluczony z PiS.

– Formalnie to się nie stało, ponieważ ja nie jestem członkiem partii, jestem członkiem klubu parlamentarnego PiS. Wykluczenie z klubu to nie jest jednoosobowa decyzja. To decyzja całego klubu, który musi się w tej sprawie fizycznie zebrać. Musi być 50 proc. frekwencji, żeby było ważne takie spotkanie – wyjaśnił. Zaznaczył, że „to są wszyscy europosłowie, posłowie, senatorowie, grono prawie 300 osób.” – Musi być postawiony wniosek przewodniczącego klubu, który musi zostać przegłosowany bezwzględną większością głosów – dodał.

Jackowski dopytywany, czy rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim o wyrzuceniu z klubu, Jackowski zaprzeczył. – Nie, nikt się ze mną nie kontaktował z kierownictwa PiS. Nikt mnie nawet o niczym nie poinformował. O całej sprawie dowiedziałem się z mediów – powiedział.

Polityk pytany, czy chciałby pozostać w klubie PiS, odparł: „To był bardzo dobry projekt polityczny, z bardzo dobrym programem i diagnozą sytuacji”. – Odejście od programu i błędy, które zostały poczynione, powodują, że powiększa się grupa osób, które czują się zawiedzione PiS. Ta grupa jest coraz większa – podkreślił. – Grupa wyborców rozczarowanych PiS będzie coraz większa – podkreślił. 

Źródło: se.pl