Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Senator z naszego okręgu wyrzucony z klubu PiS?

 fot. mat. prasowe

Czy senator Jan Maria Jackowski będzie wyrzucony z klubu Prawa i Sprawiedliwości? Informację nieoficjalnie podaje Polska Agencja Prasowa. Decyzja ma zapaść we wtorek 8 lutego.

To nie pierwsze zapowiedzi wyrzucenia polityka z klubu PiS. Takie sygnały pojawiły się już w październiku 2020 roku, kiedy senator zagłosował przeciwko tzw. „Piątce dla zwierząt”. Szef klubu Ryszard Terlecki oświadczył wtedy, że Jan Maria Jackowski nie tylko głosuje, ale też wypowiada się całkowicie niezgodnie z przekazami medialnymi partii. Podobne zarzuty pojawiają się i teraz.

Senator skomentował sprawę na Twitterze. Jan Maria Jackowski napisał, że „jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym PiS ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym”.

Jan Maria Jackowski został senatorem z list Prawa i Sprawiedliwości w 2011, ale do partii nie należy. Startował z okręgu wyborczego, który obejmuje obszar powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego.

Źródło: radio7.pl