Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Senator Jackowski usunięty z klubu PiS?

Polityka, Senator Jackowski usunięty klubu - zdjęcie, fotografia

Portal ciechanowinaczej.pl

Kamil Żerdziewski

Senator Jan Maria Jackowski ma zostać wykluczony z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości – ustaliła nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Doniesienia te potwierdzają czołowi politycy partii rządzącej.

Reprezentujący w Senacie m.in. wyborców z powiatu ciechanowskiego senator znany jest z krytycznych wypowiedzi na temat działań rządu i swojego obozu politycznego. Już w 2020 roku mówiło się o jego usunięciu z klubu, po tym, jak zagłosował wbrew dyscyplinie partyjnej podczas głosowania nad znowelizowaną ustawą o ochronie zwierząt. W kolejnych miesiącach senator nie stronił od wypowiedzi stojących w sprzeczności ze stanowiskiem klubu PiS i właśnie z tego powodu ma zostać z niego usunięty.

 Jest sporo przesłanek, żeby uznać, że pan senator, chociaż może sam nie wykonał takiego ruchu, jednak dojrzał do rozstania z formacją, z którą najwyraźniej coraz mniej się zgadza. Cierpliwość i dobre serce PiS-u jest ogromne, ale nie nieograniczone i ziarenko do ziarnka, zbiera się prędzej czy później miarka – powiedział z rozmowie z Polsat News wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel. 

Do tych doniesień odniósł się też na Twitterze sam zainteresowany. – Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym @pisorgpl ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu @pisorgpl,  zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym – napisał senator Jackowski.

Jan Maria Jackowski zasiada w Senacie od 2011 roku. Jest bezpartyjny, mandat zdobywał startując z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał w okręgu wyborczym nr 39 (obejmującym powiaty ciechanowski, mławski, płoński, przasnyski i żuromiński) ponad 58% głosów.

Źródło: ciechanowinaczej.pl