Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Nieoficjalnie: senator Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS

Jak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez Polską Agencję Prasową, senator Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS za „działania i wypowiedzi stojące w sprzeczności ze stanowiskiem klubu”.

Nieoficjalnie: senator Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS
Senator Jan Maria Jackowski

Oficjalna informacja w tej sprawie ma zostać ogłoszona najprawdopodobniej we wtorek — przekazało źródło PAP.

„Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym PiS ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS-u, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym” — stwierdził Jackowski na Twitterze.

– Decyzję na ten temat musi podjąć prezydium klubu, ale się nie zdziwię – powiedział Radosław Fogiel zapytany na antenie Polsat News o nieoficjalną informację o wyrzuceniu senatora Jackowskiego z klubu PiS. – Jest sporo przesłanek, pan senator dojrzał do rozstania i najwyraźniej coraz mniej się zgadza z PiS. W klubie jest pluralizm i miejsce na dyskusję, ale jak ktoś ma w 9 na 10 przypadków odrębne zdanie to nie jest już może kwestią pluralizmu. Jeśli tej wspólnoty brakuje to trzeba zastanowić się nad dalszym funkcjonowaniem razem – dodał rzecznik PiS. – Cierpliwość i dobre serce PiS jest ogromne, ale nie nieograniczone. Ziarnko do ziarnka i zbiera się miarka – ocenił.

Jan Maria Jackowski jest bezpartyjny; senatorem po raz pierwszy został w 2011 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, podobnie w 2019 r.

W Senacie obecnej kadencji jest wiceprzewodniczącym Komisji Kultury i Środków Przekazu, a także członkiem Komisji Ustawodawczej.

Obecnie senacki klubu PiS liczy 47 senatorów.

Źródło: wiadomosci.onet.pl