Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS za „sprzeczności ze stanowiskiem”

Jak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez Polską Agencję Prasową, senator Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS. Powodem mają być „działania i wypowiedzi stojące w sprzeczności ze stanowiskiem klubu”.70580371

Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS za "sprzeczności ze stanowiskiem"

Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS za „sprzeczności ze stanowiskiem” Źródło: East News, fot: Karol Porwich

Jan Maria Jackowski jest bezpartyjny; senatorem po raz pierwszy został w 2011 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, podobnie w 2019 r. W Senacie obecnej kadencji jest wiceprzewodniczącym Komisji Kultury i Środków Przekazu, a także członkiem Komisji Ustawodawczej.

Jak przekazało źródło PAP, oficjalna informacja w sprawie statusu senatora ma zostać ogłoszona najprawdopodobniej we wtorek 8 lutego. Obecnie senacki klubu PiS liczy 47 senatorów.

Radosław Fogiel: Dobre serce PiS jest ogromne, ale nie nieograniczone

Sam zainteresowany odniósł się do tych doniesień raczej ironicznie w poście opublikowanym na swoim oficjalnym koncie Twitterowym.

– Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym PiS ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS-u, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym — stwierdził Jackowski.

Polacy muszą szykować się na kolejne podwyżki. „To na pewno nie koniec”

ZAMKNIJ

– Decyzję na ten temat musi podjąć prezydium klubu, ale się nie zdziwię. Jest sporo przesłanek, pan senator dojrzał do rozstania i najwyraźniej coraz mniej się zgadza z PiS. W klubie jest pluralizm i miejsce na dyskusję, ale jak ktoś ma w 9 na 10 przypadków odrębne zdanie to nie jest już może kwestią pluralizmu. Jeśli tej wspólnoty brakuje to trzeba zastanowić się nad dalszym funkcjonowaniem razem – powiedział Radosław Fogiel zapytany na antenie Polsat News o nieoficjalną informację o wyrzuceniu senatora Jackowskiego z klubu PiS.

– Cierpliwość i dobre serce PiS jest ogromne, ale nie nieograniczone. Ziarnko do ziarnka i zbiera się miarka – dodał rzecznik PiS.

Źródło: wiadomosci.wp.pl