Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

KTO PONIESIE KONSEKWENCJE ZA UCHYBIENIA W POLSKIM ŁADZIE?

Czy po zawirowaniach związanych z Polskim Ładem możemy spodziewać się dymisji w rządzie? Według medialnych doniesień decyzje mają zapaść na poniedziałkowym posiedzeniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

Polski Ład miał być rewolucją podatkową, na której miała zyskać znaczna większość Polaków. Okazało się jednak, że niektóre grupy zawodowe straciły nawet kilkaset złotych z miesięcznego wynagrodzenia. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zapowiedział wczoraj, że w sprawie Polskiego Ładu konieczne są decyzje personalne.

– Po wypowiedzi pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego widać wyraźnie, że nastąpi zmiana w rządzie. Nie wiem, czy odbędzie się to w takim zakresie, w jakim się teraz w mediach spekuluje, natomiast zmiany będą. Szczególnym kierunkiem zmian będzie Ministerstwo Finansów, ponieważ to tam powstały projekty, które wzbudzają tak żywe reakcje społeczne – powiedział Jan Maria Jackowski, senator PiS.

Polityk zwrócił uwagę, że Polacy mogą spodziewać się ustawy, która naprawi błędy zawarte w Polskim Ładzie.

– Sądzę, że dymisji należy się spodziewać, ale najważniejsze z punktu widzenia obywateli jest to, że w szybkim czasie należy spodziewać się ustawy, która naprawi błędy znajdujące się w Polskim Ładzie – mówił senator.

Źródło: radiomaryja.pl