Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę w Częstochowie. Marszałek Elżbieta Witek zawierzyła posłów Matce Boskiej

Do Częstochowy oprzyjechali parlamentarzyści na coroczną pielgrzymkę.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Do Częstochowy oprzyjechali parlamentarzyści na coroczną pielgrzymkę.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo – naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE jasna góra
Pielgrzymka parlamentarzystów na Jasną Górę
Pielgrzymka parlamentarzystów na Jasną Górę
Pielgrzymka parlamentarzystów na Jasną Górę

Dodaj komentarz:Udostępnij:W środę 2 lutego odbyła się 33. Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę. W spotkaniu na Jasnej Górze uczestniczyło kilkudziesięciu posłów i senatorów m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, senator Jan Maria Jackowski oraz posłowie Paweł Poncyljusz i Jan Libicki

Pielgrzymka Parlamentarzystów odbywa się zawsze 2 lutego. W ubiegłym roku miała ona mocno okrojony przebieg ze względu na pandemię. W tym roku na Jasnej Górze modliło się kilkudziesięciu posłów i senatorów z różnych klubów parlamentarnych.

Pielgrzymka rozpoczęła się od specjalnej konferencji, podczas której ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego mówił o miłości i sprawiedliwości społecznej.

– Chciałbym, żeby parlamentarzyści opuszczali Jasną Górę z poczuciem, że nie ma miłości bez sprawiedliwości, ale nie ma również sprawiedliwości bez miłości – mówił ks. Arkadiusz Wuwer.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek na Jasnej Górze zawierzyła posłów i senatorów Matce Boskiej.
W trakcie mszy Elżbieta Witek w imieniu polskich parlamentarzystów odczytała Akt Zawierzenia Maryi::

Królowo Polski wyproś nam posłom i senatorom mądrość i odpowiedzialność w podejmowanych decyzjach, czyń wrażliwymi nasze sumienia byśmy mieli na względzie dobro wspólne bez wyjątku każdego człowieka. Składamy u Twych stóp nasze słabości prosząc o siłę do codziennego wypełniania obowiązków parlamentarzysty. Z nadzieją składamy w twoje dłonie los naszej Ojczyzny, żeby rozwijała się materialnie i duchowo, a także, żeby była bezpieczna od wszelkich zagrożeń.

Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa podkreślał, że każdy parlamentarzysta ma własne intencje, ale on przyjechał się pomodlić w dwóch ważnych sprawach.

– My jako posłowie, którzy nie wstydzą się, którzy okazują przywiązanie do kościoła do wiary, będącej podstawą cywilizacji i kultury europejskiej, chcemy, żeby prawa chrześcijan w kraju tak wielkich tradycjach chrześcijańskich nie były w żaden sposób kwestionowane. Bardzo mnie martwi, że są środowiska, grupy, osoby, które wręcz dezawuują chrześcijaństwo. Trudno, mają takie podejście, ale chcieliby oni, by chrześcijanie w krajach europejskich byli wręcz w podziemiu, żeby zakazać znaków religijnych w przestrzeni publicznej. To w Polsce jest bardzo silne. Martwię się również, jak wielu posłów, głębokimi podziałami w społeczeństwie. Podział związany z pomysłami na rozwój przyszłości Polski jest w demokratycznym kraju absolutnie normalny, natomiast sytuacja ogromnego podziału społeczeństwa dłużej trwać nie może. Spór o wizję Polski to jedno, ale tak głęboki podział może zagrozić bytowi niepodległej Ojczyzny. Z takimi prośbami przybywamy na Jasną Górę – mówi poseł Jan Krzysztof Ardanowski.

W pielgrzymce uczestniczyła Elżbieta Witek, marszałek Sejmu, która złożyła przed mszą świętą złożyła kwiaty pod Epitafium Smoleńskim

Źródło: dziennikzachodni.pl