Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Michał Kamiński: Kaczyński wybiera władzę zamiast zdrowia innych

Michał Kamiński: Kaczyński wybiera władzę zamiast zdrowia innych
Polsat News

Jan Maria Jackowski i Michał Kamiński w programie „Gość Wydarzeń”

– Widać brak logiki, jeśli chodzi o walkę z COVID-19 na przestrzeni tych dwóch lat, ale ograniczanie się w walce z pandemią tylko do restrykcji, nie pomoże – powiedział w programie „Gość Wydarzeń” senator PiS Jan Maria Jackowski. Zdaniem wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego, Jarosław Kaczyński mając do wyboru władzę i zdrowie innych, wybierze władzę.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas wystąpienia w Sejmie powiedział, że „wolność każdego człowieka jest ograniczona przez granicę wolności drugiego człowieka”. Dodał, że „z wolnością łączy się odpowiedzialność”.


Bogdan Rymanowski poprosił swoich gości o komentarz do tej wypowiedzi. Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński stwierdził, że „w tym fragmencie Jarosław Kaczyński mówił rzeczy absolutnie słuszne”.

– Ja się zgadzam z tym, że wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Dlatego właśnie domagaliśmy się od rządu ustaw, które podobnie jak w niektórych innych krajach, poprzez wprowadzenie paszportów covidowych zmuszą ludzi do bycia zaszczepionymi – dodał Kamiński. 

Wicemarszałek Senatu wspomniał również o „moralnej kompromitacji prezesa PiS”. – Kaczyński doskonale wie, że antyszczepionkowcy nie mają racji, ale wie jednocześnie, że to właśnie oni utrzymują go dzisiaj przy władzy. Mając do wyboru zdrowie innych i swoją władzę prezes Kaczyński wybiera swoją władzę – zaznaczył Kamiński.

Jackowski: widać brak logiki w walce z pandemią

Senator PiS Jan Maria Jackowski w programie „Gość Wydarzeń” przyznał, że „widać brak logiki, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem na przestrzeni tych dwóch lat”.

– Pamiętamy zakazy wchodzenia do lasu, czy wejścia na plażę w 2020 roku. I cały szereg tego typu niedoróbek. Faktem jest jednak, że paszport covidowy nie rozstrzyga czy dana osoba może transmitować koronawirusa. W związku z powyższym ograniczanie się w walce z pandemią do restrykcji, nie pomoże – dodał senator. 

Michał Kamiński, komentując wypowiedź Jackowskiego, stwierdził, że „on sam jest zwolennikiem restrykcyjnej polityki jeśli chodzi o COVID-19.”

Michał Kamiński o nowej ustawie covidowej. „Idiotyczny pomysł”

– Używam argumentacji, w której porównuję paszport covidowy do prawa jazdy: nikt nie twierdzi, że państwo zmusza mnie do posiadania prawa jazdy, żebym mógł prowadzić samochód, czy ogranicza moją wolność. Państwo robi to po to, żebym sobie i innym nie uczynił krzywdy – powiedział Kamiński.

Odnosząc się do projektu najnowszej ustawy ws. testowania pracowników, dodał, że „jednak ta ustawa jest dowodem na brak kontaktu z rzeczywistością kierownictwa PiS-u”. – Nie podoba nam się idiotyczny pomysł, który mówi, że ludzie mają szukać winnych faktu swojego zakażenia COVID-19. To jest pomysł śmieszny – zaznaczył. 

Jan Maria Jackowski odparł, że „niestety musi się zgodzić z panem Michałem Kamińskim.” – Od strony prawnej, jeśli chodzi o zastosowanie mechanizmu sygnalisty, czy w gruncie rzeczy donosicielstwa i całej procedury zwracania się do wojewody z informacją o zakażeniu się koronawirusem w pracy, to jest to złamanie pewnej logiki prawnej – powiedział. 

Źródło: polsatnews.pl