Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

PREMIER M. MORAWIECKI BĘDZIE ROZMAWIAŁ Z INNYMI PARTIAMI WS. DALSZEJ WALKI Z PANDEMIĄ


Premier RP Mateusz Morawiecki zaprosił przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. Ma się ono odbyć we wtorek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Udział w spotkaniu potwierdzili już przedstawiciele Konfederacji i Porozumienia, Jarosława Gowina. Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL mają dziś podjąć decyzje czy ich przedstawiciele udadzą się jutro do KPRM.

Przy okazji nie zabrakło uszczypliwych słów ze strony opozycji. Lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, skomentował spotkanie.

– Mateusz pragnie osobiście wysłuchać zdania opozycji. Chyba rzeczywiście zablokowali im Pegasusa – napisał Donald Tusk.

Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości, ocenia, że jutrzejsze rozmowy mają służyć wprowadzeniu przez rząd kolejnych obostrzeń epidemicznych.

– Należy podkreślić, że sytuacja covidowa jest trudna, bo jesteśmy w trakcie piątej fali pandemii. Widać wyraźnie, że PiS obawia się oskarżeń ze strony opozycji w sprawie ponoszenia winy za ponadprogramowe zgony i za tak dużą liczbę zakażonych. Mamy do czynienia z próbą uwspólnotowienia decyzji ws. walki z pandemią w uzgodnieniu z opozycją. Opozycja próbuje tę sytuację wykorzystać do swoich celów politycznych i atakowania rządu. Sytuacja jest trudna, ponieważ w znacznej części nie są skłonni do tego, aby w Polsce wprowadzać obowiązkowe szczepienia – wskazuje Jan Maria Jackowski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że najnowsze badania potwierdziły ponad 29 tys. nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarły dwie osoby z COVID-19. Od początku pandemii wykryto w Polsce ponad 4,5 mln zakażeń.

Jan Maria Jackowski wskazał, że paszport covidowy niewiele daje w walce z pandemią.

– Jeżeli ktoś jest zaszczepiony, to nie znaczy, że może nie być źródłem infekcji, albo, że sam może nie chorować. W związku z tym podziały segregacyjne, że są zaszczepieni, którzy nie podlegają restrykcją i niezaszczepieni, którzy podlegają restrykcją, są nielogiczne. Z pandemią trzeba walczyć na bardzo różnych odcinkach przede wszystkim trzeba testować ludzi i podejmować procedury lecznicze natychmiast, kiedy dana osoba dowiaduje się, że jest zainfekowana – wyjaśnił senator Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: radiomaryja.pl