Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Minister zdrowia do dymisji? Senator z PiS: Nie sprawdza się

„W środowisku PiS dojrzewa przekonanie, że minister Adam Niedzielski nie sprawdza się w swojej funkcji” – mówi senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski. Zdaniem polityka minister zdrowia „często występuje przeciwko części własnego zaplecza”. Wcześniej w rozmowie z Interią, senator krytykował obóz rządzący za to, że „kręci w sprawie Pegasusa”.

Senator należący do klubu PiS Jan Maria Jackowski udzielił wywiadu „Super Expressowi”.

Adam Niedzielski do dymisji? Jan Maria Jackowski wprost

Polityk był pytany m.in. o ocenę działań ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w kontekście jego sporu z ministrem Czarnkiem na tle obowiązkowych szczepień dla nauczycieli oraz ustawy posła Hoca, która ma pozwolić pracodawcom na weryfikacje paszportów covidowych u pracowników. 

Ja nie wiem jaka jest przyczyna odroczenia pracy nad tym projektem. Zgadzam się z dr. Grzesiowskim, który mówi, że sposobem na to, żeby zmniejszyć liczbę zgonów w Polsce jest przede wszystkim podjęcie procedur leczniczych w stosunku do zakażonych osób” – zaznaczył senator Jackowski. 

Na pytanie o to, czy to dobrze, że polityka rządu mija się z zaleceniami ministra zdrowia i Rady Medycznej, polityk PiS powiedział, że w ugrupowaniu rządzącym rośnie sprzeciw wobec Niedzielskiego. „Mogę powiedzieć, że w środowisku PiS dojrzewa przekonanie, że minister Niedzielski nie sprawdza się na swojej funkcji, a Rada Medyczna powinna być wymieniona” – powiedział. 

Niedzielski do dymisji? Senator PiS: Sytuacja jest trudna

„Minister Niedzielski swoimi wypowiedziami quasi-politycznymi, próbując prowadzić własną politykę, występuje często przeciwko części własnego zaplecza politycznego w Sejmie pokazuje, że nie ma kwalifikacji politycznych do pełnienia tej funkcji” – dodał Jan Maria Jackowski. 

Pytany o to, czy należy spodziewać się dymisji Adama Niedzielskiego, senator podkreślił, że „trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte”. – Decydujące znaczenie będzie miała wola kierownictwa naszego obozu. Sytuacja jest trudna – zaznaczył.

Jackowski dla Interii: Obóz rządowy kręci 

Senator Jackowski już wcześniej dał się poznać jako krytyk obozu politycznego, którego jest częścią. W rozmowie z Interią przyznał, że jest za powołaniem komisji, która miała by się zając kwestiami podsłuchów za pomocą systemu Pegasus.  

– Od początku widać, że w tej sprawie obóz rządowy kręci. Wpierw twierdzono, że to są fake newsy, jakieś konsolki z lat 90. dla dzieci, żartowano, zaprzeczano, a teraz się okazuje, że system jest obecny i został zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, co potwierdził Jarosław Kaczyński, a czemu wcześniej zaprzeczano – przypomina senator z klubu PiS.

Stanowisko Jackowskiego jest wyraźnie odmienne od tego, jakie przedstawiają czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Senator od momentu pojawienia się pierwszych doniesień namawiał do transparentności i wyjaśnienia sprawy. W jego opinii taka postawa mogłaby pomóc partii rządzącej.

Źródło: wydarzenia.interia.pl