Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Będzie dymisja Adama Niedzielskiego?

Adam Niedzielski w czarnej maseczce

Pawel Wodzynski/East NewsKamil Wroński,Wczoraj, 21:24Do przeczytania w ok. 2 min.Senator Jan Maria Jackowski w programie „Express Biedrzyckiej” zdradził, że posłowie PiS nie są zadowoleni z działań ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i domagają się jego dymisji. „Adam Niedzielski chce być zdymisjonowany”- komentuje Jan Strzeżek, rzecznik Porozumienia.

Co dalej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim?

Gościem dzisiejszego programu „Express Biedrzyckiej” w Super Expressie był senator PiS Jan Maria Jackowski. W czasie rozmowy polityk zdradził, że minister zdrowia Adam Niedzielski ma bardzo słabą pozycję w rządzie i wielu polityków domaga się jego dymisji.

Mogę pani powiedzieć, że w środowisku PiS dojrzewa przekonanie, że minister Niedzielski nie sprawdza się na swojej funkcji, a Rada Medyczna powinna być wymieniona. Minister Niedzielski swoimi wypowiedziami quasi-politycznymi, próbując prowadzić własną politykę, występuje często przeciwko części własnego zaplecza politycznego w Sejmie i pokazuje, że nie ma kwalifikacji politycznych do pełnienia tej funkcji – powiedział w czasie wywiadu.

Do słów senatora PiS odniósł się rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek, który stwierdził, że Adam Niedzielski chce być zdymisjonowanym. Strzeżek zauważył, że dzisiaj partia rządząca jest zakładnikiem antyszczepionkowców w Sejmie i z tego powodu minister zdrowia nie może realizować żadnej strategii walki z koronawirusem np. wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19 dla nauczycieli i żołnierzy.

Co na to Adam Niedzielski?

Kilka dni temu minister zdrowia udzielił wywiadu portalowi Rynek Zdrowia. Adam Niedzielski został zapytany przez dziennikarkę Paulinę Gumowską, czy „nie ma powodu, żeby podał się do dymisji”.

Ja jestem pracownikiem pana premiera i jeżeli premier dojdzie do wniosku, że wysiłki, które w ministerstwie podejmujemy pod moim przywództwem, są niewystarczające, to ja natychmiast do dymisji się podam. Natomiast póki co taka ocena i sformułowanie w stosunku do mojej osoby nie padło – dyplomatycznie odpowiedział Adam Niedzielski.

Źródło: depesza.fm