Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Mikołajki dla Antosia

 Andrzej Rakowski

Grupa wolontariuszy zaangażowanych w zbiórkę pieniędzy na leczenie Antosia Szlaskiego, zwana # Brygadą Antosia, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ciechanowie zorganizowała wspaniałe Mikołajki Charytatywne, w trakcie których zebrano ponad 16 tys. zł.

Antoś Szlaski to półroczny chłopiec z Nieradowa w gminie Gołymin-Ośrodek, który zmaga się z wrodzoną wadą serca pod postacią przełożenia wielkich pni tętniczych, ubytku międzykomorowego, atrezji płucnej oraz dekstrokardii (serce po prawej stronie).

Mikołajki zorganizowano Hali Sportowej MOSiR pod patronatem prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Na uczestników czekała masa stoisk z różnymi atrakcjami, przygotowanych m.in. przez: Koła Gospodyń Wiejskich, firmy (z branży gastronomicznej, kosmetycznej, zdrowotnej, itd.), uczelnie i szkoły, Policję, organizacje pozarządowe i wiele winnych. Były też animacje i Święty Mikołaj z Agnes-art.

Na scenie wystąpili, m.in.: KOP, Gabriel Wiśniewski, Piotr Pszczółkowski wraz z uczniami prowadzonej przez niego Akademii Dźwięku, Basia Smolińska i Piotr Lusawa, Quintet z Opinogóry, Filip CzyżykowskiiACTIVE.

Były też pokazy: taekwondo w wykonaniu LKS Matsogi Ciechanów, tańca na kole -Ola Kołecka oraz tańca w wykonaniu Formacji Artystycznej FreakShow. Był też zjawiskowy pokaz mody, w którym wzięły udział uczestniczki konkursów piękności.

Leczenie Antosia można było wesprzeć m.in. poprzez udział w Mikołajkowym Kole Fortuny czy aukcjach. Największe sumy uzyskano m.in. z licytacji: pióra przekazanego przez Macieja Wąsika – posła ziemi ciechanowskiej a zarazem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, książki „EGZOTYKA – Wywiad rzeka z QUEBONAFIDE” wraz autografem muzyka – od prezydenta Krzysztofa Kosińskiego, voucherów na szkolenie strzeleckie ufundowanych przez Polski Związek Łowiecki – Zarząd Okręgowy w Ciechanowie oraz zabawek, które przekazali Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Brawami nagrodzono piękny gest ze stronyKatarzyny i Seweryna Skotak z Centrum Zdrowia SZANSA, którzy wylicytowali wielką maskotkę słonia – strażaka, przekazanego przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie bryg. Tomasza Gajewskiego, i poprosili organizatorów by w ich imieniu podarowali ją Antosiowi.

Warto podkreślić, że członkowie #Brygady Antosia mieli tego dnia wsparcie ze strony wspaniałej grupy wolontariuszy – uczniów Zespołu Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ciechanowie.

Fanty na licytację i nagrody do Mikołajkowego Koła Fortuny przekazali, m.in.:

Krzysztof Kosiński – Prezydent Miasta Ciechanów

Maciej Wąsik – poseł ziemi ciechanowskiej, a zarazem Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Jan Maria Jackowski – Senator RP

Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Zbigniew Andres

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie bryg. Tomasz Gajewski

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie

CEDROB S.A.

Polski Związek Łowiecki – Zarząd Okręgowy w Ciechanowie –

Daniel Nitowski – Przewodniczący, Łowczy Okręgowy

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie – Zastępca DyrektoraElżbieta Szymanik

Santander Bank – Oddział w Ciechanowie – Dyrektor Michał Grzywacz

Santander Bank – Oddział w Makowie Mazowieckim – Dyrektor Sylwia Górna

Waldemar Nicman – dziennikarz PULSU CIECHANOWA

Ryszard Sobotko – ciechanowski samorządowiec i społecznikREKLAMA

Mirosław Miączyński – Właściciel Zakładów Handlowo Usługowo Produkcyjnych „EKO”

Wójt Gminy Ciechanów – Marek Kiwit

Bank Spółdzielczy w Płońsku – Wiceprezes Zarządu Robert Malinowski

Nadleśnictwo Ciechanów – Nadleśniczy Tomasz Dróżdż

Mariola Kołakowska – Wójt Gminy Regimin

Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie asp. szt. Michał Kwasiborski

Klub KRAVER CIECHANÓW

Źródło: pulsciechanowa.pl