Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Senator PiS opisał, jak wyglądają teraz relacje Kaczyńskiego z Dudą. „Sytuacja jest skomplikowana”

Jan Maria Jackowski w programie „Express Biedrzyckiej” ocenił przede wszystkim to, co dzieje się wokół Łukasza Mejzy. Wieloletni senator klubu PiS wskazał, że w całej sprawie chodzi głównie o konflikt na linii Jarosław Kaczyński – Adam Bielan. Jackowski był jednak pytany również o Andrzeja Dudę. Jak stwierdził, relacje prezydenta z prezesem PiS są obecnie „skomplikowane”.

  • Jan Maria Jackowski w programie „Express Biedrzyckiej” podsumował sprawę Łukasza Mejzy
  • Senator PiS odniósł się także do relacji Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą

W środę kuriozalna konferencja prasowa, w czwartek wezwanie do CBA, a w piątek oświadczenie o bezpłatnym urlopie – tak w bardzo dużym skrócie wygląda obecna sytuacja Łukasza Mejzy, polityka zapewniającego kruchą większość obozowi rządzącemu w Sejmie.Wokół wiceministra sportu i posła związanego z Partią Republikańską narosło w ostatnim czasie sporo kontrowersji, a wszystko za sprawą nieuczciwej i niemoralnej działalności, którą ujawnili dziennikarze Wirtualnej Polski.


To właśnie o Łukasza Mejzę pytany był w programie „Express Biedrzyckiej” senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski, który jako jedyny z PiS odrzucił tzw. lex TVN w Senacie.– Problem jest polityczny, ponieważ mamy do czynienia z przedstawicielem małego, kieszonkowego ugrupowania, które się nazywa Republikanie. Ono jest niezwykle radykalne w lobbowaniu swoich politycznych interesów i stoi murem za ministrem Mejzą. W kuluarach politycznych mówi się, że dochodzi do bardzo ostrego sporu między środowiskiem Republikanów a PiS-em – ocenił Jan Maria Jackowski.

Na pytanie o to, jak to się stało, że Adam Bielan zdecydował się przyjąć do swojej partii Łukasza Mejzę, skoro musiał wiedzieć o niejasnych sytuacjach, które wokół niego krążą, senator PiS odpowiedział krótko.– Potrzebował pewnej matematycznej liczby, która dawała poczucie stabilnej większości dla obozu rządzącego i to była karta przetargowa we wszystkich dyskusjach – wskazał Jackowski. Senator PiS dodał też, że konflikt na linii Adam Bielan – Jarosław Kaczyński narasta.– Sądzę, że ich klimat jest bardzo napięty. Bardzo bardzo. Przypuszczam, że obaj bardzo ostro grają. Jarosław Kaczyński jest politykiem, który lubi mieć pod palcem absolutną sterowność w zarządzaniu tym obozem. Ale od początku, od 2019 r., ta większość była bardzo krucha – podkreślił Jan Maria Jackowski.

Skomplikowane relacje Dudy i Kaczyńskiego

W programie „Super Expressu” nie zabrakło także innych politycznych wątków, ale wyjątkowo interesujące okazały odpowiedzi senatora PiS na pytania dotyczące prezydenta Andrzeja Dudy. Jackowski został zapytany o to, czy sądzi, że Andrzej Duda jest w stanie sprzeciwić się prezesowi PiS.

– Relacje między prezesem a panem prezydentem też są specyficzne – ocenił Jan Maria Jackowski. Dziennikarka postanowiła więc dopytać, co to dokładnie znaczy.– Widziała pani ostatnio żeby równolegle występowali? (…) Sytuacja jest skomplikowana – zasugerował senator.Warto wspomnieć, że Karolina Lewicka w swoim felietonie pod hasłem „Opozycja wygrywa wybory i co dalej” pisała, że politycy opozycji są zgodnie przekonani, że Andrzej Duda nie będzie miał najmniejszej ochoty na odgrywanie roli ostatniego funkcjonariusza reżimu PiS.– Będzie raczej pierwszą osobą, która ten obóz zdradzi – przekazał felietonistce naTemat.pl Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu. „W 2025 roku Duda będzie miał raptem 53 lata i – jak słyszę od opozycji – będzie żywotnie zainteresowany spokojną przyszłością, tym, by uniknąć odpowiedzialności za swoje działania lub przynajmniej zmniejszyć jej zakres” – opisywała Karolina Lewicka.

Źródło: natemat.pl