Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

J. M. JACKOWSKI: RADIO MARYJA JEST FENOMENEM, BO ROZMODLIŁO POLAKÓW, FORMUJE ICH I POKAZUJE, JAK MĄDRZE ŻYĆ I W CODZIENNYM ŻYCIU REALIZOWAĆ CHRZEŚCIJAŃSKIE POWOŁANIE

Jako dziennikarz i parlamentarzysta nieustannie towarzyszę Radiu Maryja, które jest to dla mnie fenomenem, bo rozmodliło Polaków, formuje ich i pokazuje, jak mądrze żyć i w codziennym życiu realizować chrześcijańskie powołanie (…). Radio Maryja od początku było oparte na formule „modlitwa, katecheza, telefon”. To była zupełnie nowatorska forma. Właściwie nie było rozgłośni, do których każdy mógł zatelefonować, włączyć się do modlitwy, dyskusji, przedstawić ciekawe kwestie – podkreślił Jan Maria Jackowski, senator PiS, przy okazji uroczystości 30-lecia działalności Radia Maryja.

Dobiegły końca uroczystości związane z 30-leciem posługi Radia Maryja. Uczestniczył w nich Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości.

– Od 1992 roku słucham Radia Maryja i jestem z nim związany. Byłem członkiem pierwszej rady programowej jeszcze w połowie lat 90-tych. Jako dziennikarz i parlamentarzysta nieustannie towarzyszę Radiu Maryja, które jest to dla mnie fenomenem, bo rozmodliło Polaków, formuje ich i pokazuje, jak mądrze żyć i w codziennym życiu realizować chrześcijańskie powołanie– mówił senator Jan Maria Jackowski.

Polityk zwrócił uwagę, że Radio Maryja od 30 lat jest fenomenem na rynku medialnym.

– Radio Maryja od początku było oparte na formule „modlitwa, katecheza, telefon”. To była zupełnie nowatorska forma. Właściwie nie było rozgłośni, do których każdy mógł zatelefonować, włączyć się do modlitwy, dyskusji, przedstawić ciekawe kwestie. To była zupełnie nowa formuła, która jest teraz powielana przez inne stacje. Wtedy była to fenomenalna nowość, która zachęcała Rodzinę Radia Maryja do zaangażowania – wskazał senator PiS.

– Ojcu dr. Tadeuszowi Rydzykowi życzę, aby miał siłę wytrzymać wszystkie ataki, które płyną ze strony tzw. życzliwych, którzy wszystko wiedzą lepiej i próbują wpływać na kształt Radia. Innymi słowy „Alleluja i do przodu”! – podsumował Jan Maria Jackowski.

Źródło: radiomaryja.pl