Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

SĄD APELACYJNY: UCHYLENIE DECYZJI WOJEWODY MAZOWIECKIEGO O REJESTRACJI MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI UTRZYMANE W MOCY

Sąd apelacyjny utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia „Marsz Niepodległości”. O zablokowanie patriotycznego wydarzenia wnioskował  prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Najpierw wojewoda Konstanty Radziwiłł uznał „Marsz Niepodległości” za wydarzenie cykliczne na trzy najbliższe lata. Decyzję tę zaskarżył stołeczny ratusz. Sąd Okręgowy przychylił się do stanowiska włodarza Warszawy, uchylając decyzję wojewody. Organizatorzy marszu oraz przedstawiciel rządu w terenie złożyli apelacje, które zostały w piątek odrzucone przez sąd II instancji.Senator PiS, Jan Maria Jackowski ocenił, że mamy do czynienia z hipokryzją środowisk liberalno-lewicowych. Chcą zablokować patriotyczne manifestacje, a protestują, gdy podnoszony jest zakaz tzw. marszy równości.

– To jest wybiórcza wizja demokracji ze strony środowisk liberalno-lewicowych, bo jak są parady równości, strajki kobiet, to wtedy są jedyne słuszne manifestacje, a jak są inne, to należy ich zakazać. To jest taka logika. Sądzę, że marsz odbędzie się w formie spaceru i to ośmieszy w ogóle instytucje, które w tę sprawę się zaangażowały – wskazał senator.

Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował w piątek, że marsz 11 listopada przejdzie planową trasą z ronda Romana Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego.

Po wyroku sądu okręgowego Stowarzyszenie zgłosiło inne zgromadzenie. Jeśli narodowcy zgromadzą się w Narodowe Święto Niepodległości, będzie to zgromadzenie nielegalne – skomentował tę zapowiedź prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Źródło: radiomaryja.pl