Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

P. ZALEWSKI – BYŁY POSEŁ PO – DOŁĄCZYŁ DO POLSKI 2050

Były parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski dołączył do koła Polski 2050 Szymona Hołowni.  Polityk, po wykluczeniu go w połowie maja z PO, opuścił klub KO i był posłem niezrzeszonym.

O transferze polityka poinformował Szymon Hołownia. Jak zaznaczył, Paweł Zalewski to wybitny specjalista w zakresie polityki międzynarodowej. Dodał, że Polska 2050 z pewnością skorzysta z jego doświadczenia.

Informacją o transferze nie jest zaskoczony senator PiS-u Jan Maria Jackowski. Polityk podkreślił, że ruch ten jest racjonalny z punktu widzenia kariery politycznej posła Zalewskiego.

– Osobiście ten ruch mnie nie dziwi po wykluczeniu pana posła Zalewskiego z PO. Myślę też, że po pierwszych fascynacjach powrotem Donalda Tuska, które w środowisku szeroko rozumianych liberałów w Polsce były i mówiło się, że już Hołownia będzie marginalizowany, widać wyraźnie, że Platforma Obywatelska ma swój szklany sufit. Natomiast duży potencjał wyborczy ma środowisko Szymona Hołowni. Ten ruch z punktu widzenia i poglądów pana posła, i jego planów na przyszłość, jest chyba ruchem racjonalnym – ocenił Jan Maria Jackowski.

14 maja Paweł Zalewski został wykluczony z Platformy Obywatelskiej „za działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz PO”. W ubiegły wtorek poseł wycofał swój wniosek o przywrócenie go do partii. Koło parlamentarne Polski 2050 liczyć będzie teraz 8 posłów. Należy do niego również jeden senator.

Źródło: radiomaryja.pl