Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Wniosek o uchylenie immunitetu Grodzkiemu bez biegu. Jan Maria Jackowski komentuje

10

fot. Adam Jankowski

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz poinformował prokuraturę regionalną w Szczecinie, że postanowił pozostawić wniosek o uchylenie immunitetu marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego, bez biegu. – Pojawiło się mnożenie przyczyn formalno-prawnych, mających na celu niedopuszczenie do rozpatrzenia wniosku o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu – ocenia w rozmowie z polskatimes.pl senator Prawa i Sprawiedliwości, Jan Maria Jackowski.REKLAMA

„Centrum Informacyjne Senatu uprzejmie przekazuje, że Wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz w piśmie z dnia 19 października 2021 r. skierowanym do Prokuratora Regionalnego w Szczecinie za pośrednictwem Prokuratora Generalnego poinformował, że na podstawie art. 7c ust. 1a w zw. z art. 7b ust. 4 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora (Dz.U. z 2018 r. poz. 1799) w konsekwencji niepoprawienia wniosku o uchylenie immunitetu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego we wskazanym zakresie postanowił pozostawić wniosek z dnia 17 marca 2021 r., uzupełniony wnioskiem z dnia 23 kwietnia 2021 r. bez biegu” – napisano w komunikacie CIS.

22 marca Prokuratura Krajowa poinformowała, że do izby wyższej parlamentu przesłany został wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Prokuratura przekazała, że wniosek dotyczy podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej. W związku z tym prokuratura zamierzała postawić Tomaszowi Grodzkiemu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych – w 2006, 2009 i 2012 roku.

W ocenie senatora Jana Marii Jackowskiego, z którym rozmawiał portal polskatimes.pl „pojawiło się mnożenie przyczyn formalno-prawnych, mających na celu niedopuszczenie do rozpatrzenia wniosku o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu”. – Przecież tę konkluzję, którą teraz wyraził wicemarszałek Borusewicz, można było wyrazić szybciej i dać czas prokuraturze na uzupełnienie tego, co uzupełnienia wymagało – dodał senator Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: polskatimes.pl