Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Marian Banaś niewinny? Twierdzi, że padł ofiarą spisku

Marian Banaś
Autor: screen youtube SEJM RP

Prezes NIK twierdzi, że padł ofiarą spisku i dysponuje zeznaniami osób, które nakłaniano by składały fałszywe, obciążające go zeznania. Marian Banaś chce, by sejmowa komisja śledcza zbadała działania służb i prokuratury prowadzone przeciwko niemu.

Prezes NIK chce, by komisja śledcza zbadała działania organów państwa. Marian Banaś twierdzi, że jest ofiarą spisku i dysponuje zeznaniami osób, które nakłaniano, by składały fałszywe, obciążające go zeznania. – W tej kadencji Sejmu nie ma szans na powstanie takiej komisji – uważa senator PiS Jan Maria Jackowski. – Widać wyraźnie, że ten konflikt przybiera na sile i pytanie jest takie, czym on się skończy. Marian Banaś jednak na mocy ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli ma bardzo mocne argumenty w ręku i bardzo silną pozycję – dodał.

Sedno Sprawy – Grzegorz SchetynaPauseUnmuteLoaded: 19.76%Remaining Time -5:35FullscreenX

Sam prezes NIK nie może złożyć wniosku o powołanie komisji, dlatego poprosił o to marszałek sejmu i władze wszystkich klubów. – Przed nami dyskusja na ten temat – mówi Magdalena Biejat z Lewicy. – Marian Banaś wraz z rządem uprawiają wręcz mafijne przepychanki. Uważam w związku z  tym, że wszystkie działania, które mogą dać nam możliwość przyjrzenia się w sposób bardziej transparentny i publiczny tej sytuacji, są słuszne – dodaje.

Bardziej sceptyczna wobec pomysłu powołania komisji jest wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa Błońska z PO. – Komisja śledcza byłaby dobra, ale powinna być to komisja śledcza, która chciałaby to wyjaśnić, a nie komisja śledcza zdominowana przez członków Prawa i Sprawiedliwości – tłumaczy.

 W żadnym z postępowań nie nakłaniano świadków, ani podejrzanych do fałszywego oskarżania Mariana Banasia – czytamy w oświadczeniu Prokuratury Krajowej.

Marian Banaś niewinny? Twierdzi, że padł ofiarą spisku

Źródło: radioplus.pl