Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Jan Maria Jackowski o polityce operetkowej!

 Jan Maria Jackowski /

Relacje Polski z Unią Europejską budzą coraz gorętsze emocje, dobrze jest wysłuchać opinii kogoś, kto zachowuje do tej sprawy zdrowy dystans, nie zatracając patriotyzmu. A to wyższa sztuka…

Senator PIS ocenia chłodno podejście rządu do UE i USA : „To operowa polityka, czy operetkowa. W pierwszym akcie śpiewamy, że wygramy bitwę, w drugim sytuacja się komplikuje, a w trzecim bitwy nie wygrywamy. Operetka jest piękna, ale to nie jest sposób na uprawianie polityki.” – stwierdził, komentując fiasco tzw. lexTVN.

 Podobnie stwierdził, że władza traci autorytet w rozgrywkach międzynarodowych, szczególnie z Unią Europejską: „Na potrzeby wewnętrzne mówimy, że nie oddamy guzika, jesteśmy suwerenni, a z drugiej strony jeżeli jest ostrzejsze mruknięcie Brukseli i następuje cofnięcie. Kroczek do przodu, dwa do tyłu. To zwiększa apetyty eurokratów, aby wpływać na wewnętrzne sprawy Polski. Trudno znaleźć jakąś stabilną, dalekosiężną politykę w tym zakresie (…) Głównym polem konfrontacji będą środki unijne. Unia ma bardzo mocne karty w tej sprawie. Niedługo nastąpi rozstrzygnięcie o kolosalnym znaczeniu. Wniosek do TSUE o rozstrzygnięcie zasady pieniądze za praworządność. Może to otworzyć furtkę do nacisków na Polskę. Minister Ziobro krytykując działania całego rządu poniekąd ma rację. Trzeba się na coś zdecydować. Albo gra się twardo, z wszelkimi tego konsekwencjami, albo nie mając woli i możliwości grania twardo, nie podejmuje się tematów, które drugiej stronie dają możliwość podjęcia działań, które są teraz prowadzone.” – zaznaczył.

Senator mówił w sposób bardzo ostrożny, ale konkretny – o błędach obecnego rządu. Nie gloryfikował przy tym opozycji, wykazując jej niekompetencję.

Zachęcamy do wysłuchania całości rozmowy w Sednie Sprawy!

Źródło: prawy.pl