Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Senator PiS o kontrowersjach związanych z projektem #PolskieSzwalnie: osoby winne temu powinny ponieść odpowiedzialność

Sytuacja jest wyjątkowo kontrowersyjna, ponieważ są poważne straty materialne, kiedy potrzeby państwa są duże. Możemy powiedzieć, że mamy jakieś pasmo nieudolności w tym zakresie – mówi senator PiS Jan Maria Jackowski, w odniesieniu do sprawy związanej z projektem #PolskieSzwalnie.

– Sądzę, że osoby winne temu powinny ponieść odpowiedzialność w zakresie swojej winy. Każdy grosz publiczny powinien być rzetelnie rozliczany – dodaje Jan Maria Jackowski.

Jak twierdzi poseł PO Michał Szczerba, „wykorzystano te potrzeby dla jakiegoś wzmocnienia swoich ludzi, dla wyprowadzenia pieniędzy publicznych”. – Wszystko, za co zabiera się PiS nie ma swojego finału, albo finał jest bez konkretnego rezultatu – dodaje.

– Trzeba do wszystkiego podchodzić rzetelnie. Tych obietnic dużo pada, ale na koniec okazuje się, że wszystko robione jest w pośpiechu, bez dobrego przygotowania. Na początku wszyscy się uczyliśmy, ale w miarę upływu czasu powinny być te decyzje korygowane – twierdzi Stefan Krajewski, poseł PSL.

Maseczkowy szmelc za 258 mln zł

Projekt #PolskieSzwalnie jest w rozsypce. Polskie firmy uszyły aż 178 mln maseczek, jednak gros z nich nadaje się co najwyżej na budowę. Dziesiątki milionów zalegają w magazynach. Szacunkowo podatnik zapłacił za to 258 mln zł. Za program zabrał się były kierowca Kornela Morawieckiego, ojca premiera.

Źródło: wiadomoscionet.pl