Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Krzysztof Sobolewski sekretarzem generalnym PiS. Jackowski: możliwe, że ktoś za to przeprosi

si

wczoraj, 22:32Polska

Krzysztof Sobolewski sekretarzem generalnym PiS. Jackowski: możliwe, że ktoś za to przeprosi
Polsat News

Jan Maria Jackowski w „Debacie Dnia”

– Nie opuszczam szeregów PiS, bo cały czas mam nadzieję, że zapali się czerwona lampka i nastąpi zmiana kursu – powiedział w czwartkowej „Debacie Dnia” senator PiS Jan Maria Jackowski. Komentował też wybranie Krzysztofa Sobolewskiego na sekretarza generalnego jego ugrupowania. Jego zdaniem, być może „ktoś za to przeprosi”.Czarnek: będziemy krajem o największej wolności naukowej

Jackowski nawiązał do rezygnacji Marka Martynowskiego z szefowania senackim klubem Prawa i Sprawiedliwości. Polityk, odchodząc z funkcji, tłumaczył, że czyni to w ramach protestu po wyborze Krzysztofa Sobolewskiego na sekretarza generalnego partii. Nazwał go „twarzą nepotyzmu w PiS”.

– Nie możemy wykluczyć sytuacji, że ktoś będzie przepraszał za to, że sekretarzem została osoba odbierana przez opinię publiczną jako „twarz nepotyzmu” – uznał Jackowski.

Jego zdaniem, „trzeba być wiarygodnym”. – Można się mylić, ale trzeba za to umieć przeprosić – dodał senator PiS.

„PiS musi przeprosić za mnóstwo rzeczy”

Głos w „Debacie Dnia” zabrała też Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej. Zwróciła się do Jackowskiego. – Panie senatorze, musielibyście przeprosić jeszcze za szczucie na osoby LGBT, zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego… – wyliczała.

W jej opinii, obóz rządzący musi przeprosić „za mnóstwo rzeczy”. – Dlatego warto się zastanowić i przejść na jasną stronę mocy – zachęciła.

Jan Maria Jackowski zapewnił, że „poważnie traktuje program Zjednoczonej Prawicy” i to, co jego formacja „głosiła w kampanii wyborczej”. – Nie opuszczam szeregów PiS, bo cały czas mam nadzieję, że zapali się czerwona lampka i nastąpi zmiana kursu – dodał senator.

Źródło: polsatnews>pl