Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Jan Maria Jackowski: Nie byłem zaskoczony utraceniem przez PiS większości

Gdyby był szacunek dla posłów i senatorów, gdyby z nimi rozmawiano, gdyby nie lekceważono ich i postulatów o wewnętrzny dialog, to sądzę, że wielu napięć, których świadkami jesteśmy obecnie, po prostu by nie było – ocenia odejście trzech posłów PiS senator Jan Maria Jackowski.

 Jan Maria Jackowski: Nie byłem zaskoczony utraceniem przez PiS większości

fot. YouTube / RMF24.pl


– Absolutnie nie byłem zaskoczony, ponieważ od wielu tygodni wiedziałem, że taka sytuacja może mieć miejsce – stwierdził zapytany o ostatnie odejście trzech posłów PiS, a co za tym idzie formalne utracenie sejmowej większości przez Zjednoczoną Prawicę senator PiS Jan Maria Jackowski.

Jackowski w programie „Express Biedrzyckiej” na łamach „Super Expressu” przyznał, że głównym problemem władz PiS jest brak rozmów z niezadowolonymi posłami.

– Poseł Girzyński nie krył swoich planów, więc dziwią mnie teraz te zaskoczenia niektórych członków naszego obozu. Sygnalizował problemy, ale nie próbowano ich rozwiązać. Zdecydował się więc na wybór własnej drogi. Mamy do czynienia z sytuacją braku szacunku dla szeregowych parlamentarzystów – podkreślił.

– Gdyby był szacunek dla posłów i senatorów, gdyby z nimi rozmawiano, gdyby nie lekceważono ich i postulatów o wewnętrzny dialog, to sądzę, że wielu napięć, których świadkami jesteśmy obecnie, po prostu by nie było. To jest ewidentne – dodał.

Zdaniem senatora Prawa i Sprawiedliwości, partia rządząca będzie miała problem przed każdym głosowaniem, „które z jakiegoś powodu będzie wzbudzać wątpliwości”. – Trzeba będzie negocjować większość. Może z Lewicą, może z PSL, innym razem z mniejszymi grupkami parlamentarnymi. Ta większość będzie płynna – zwrócił uwagę.

Źródło: tysol.pl