Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Jan Maria Jackowski: Zbigniew Ziobro ma 200 proc. racji

Minister Ziobro ma rację jeżeli chodzi o regulamin Sejmu – ocenił w programie „Onet Rano.” senator Jan Maria Jackowski, pytany o zablokowane przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek oraz wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego wystąpienie lidera Solidarnej Polski podczas rozpatrywania projektu ustawy o ratyfikacji decyzji ws. zasobów własnych UE. – Znam trochę ten regulamin i minister konstytucyjny może w każdym punkcie debaty poprosić o zabranie głosu i marszałek powinien go ministrowi udzielić – podkreślił Jackowski.

Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE dotyczącą Funduszu Odbudowy. „Za” opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu. 211 spośród 231 posłów klubu PiS głosowało za ustawą; 20 było przeciwnych, wśród nich niemal wszyscy reprezentanci Solidarnej Polski.

Przypomnijmy, że lider Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie został dopuszczony do głosu w Sejmie przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek oraz wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

Ze sporym dystansem do ustawy ratyfikowanej we wtorek przez Sejm podchodzi także senator Jan Maria Jackowski, który w porannym programie Onetu podkreślał, że „te pieniądze są potrzebne Polsce, ale trzeba zapoznać się ze szczegółami tej ratyfikacji”. Jednocześnie zadeklarował, że w obecnym kształcie nie poprze wspomnianego planu.

– Akurat tutaj, jeżeli chodzi o swoją argumentację, to Zbigniew Ziobro ma 200 proc. racji. Niewątpliwie ten mechanizm, który został wprowadzony, jest sprzeczny z naszym programem – komentował senator w rozmowie z Iwoną Kutyną.

Źródło: onet.pl